Publicat 28 Feb 2017 | Reactualizat 31 Mar 2017 | Expiră 01 Apr 2017

Controlor calitate (QA)

5 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

De ce sa lucrezi la noi?

• Un mediu de lucru modern si profesionist
• Un plan de cariera cu optiuni multiple de dezvoltare
• Acces la cele mai noi informatii, cu oportunitati de formare si dezvoltare profesionala
• Training initial de 8-10 saptamani
• Nu in ultimul rand, un loc intr-o echipa redutabila de profesionisti polivalenti, oameni interesati si pasionati ca si tine!

Cerinte:
• Absolvent/ student an terminal studii superioare de profil real
• Responsabilitate, gandire structurata, capacitati analitice
• Motivat, atent la detalii, spirit de echipa
• Comunicativ, adaptabil
• Cunostinte solide de operare PC: browsere web (Internet Explorer, Mozilla Firefox, etc), MS Office (Word, Excel etc), sisteme de operare Windows
• Cunostinte solide de baze de date si limbajul SQL constituie un AVANTAJ
• Cunostintele in programare (Java, C, PHP, tehnologii vechi etc) nu sunt obligatorii, dar constituie un plus
• Cunostinte medii de comunicare in limba franceza obligatorii
• Implicare activa in derularea de proiecte

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Realizarea unui plan de test eficient
- Evidenta statusului pentru bug-urile gasite (intr-un document sau folosind tool-uri specifice)
- Teste functionale pe baza documentului de analiza
- Teste generale pentru intreaga functionalitate dintr-o aplicatie web, desktop sau din aplicatia de gestiune a depozitelor
- Comunicarea eficienta a erorilor gasite echipei de programare si analiza
-  Black-box testing, white-box testing
- Teste de performanta pe un volum mare de date
- Instalarea si configurarea aplicatiilor pe diferite medii de test ( Windows, Linux, masini virtuale etc), daca e cazul

Beneficii:
• salariu atractiv
• bonuri de masa
• card de abonament la o clinica privata din Cluj, ce include consultatii medicale de specialitate, un set de analize de laborator/an, investigatii paraclinice uzuale, 20% discount la restul investigatiilor paraclinice si analizele medicale recomandate de medicii specialisti
• team-building-uri
• crearea unui stil eficient de de control de calitate, cu respectarea normelor din domeniu
• formare continua, interna sau externa

BG Soft este o societate specializata in consiliere si dezvoltare software. In viziunea noastra, serviciile pe care le propunem sunt bazate pe colaborarea si interactiunea permanenta cu clientii nostri.

Prin combinarea competentelor in diverse tehnologii, propunem servicii cu adevarat adaptate, aceasta fiind cea mai valoroasa expertiza. Desi dezvoltam aplicatii in mai multe domenii, suntem specializati pe dezvoltarea de produse de tip "supply chain".

BG Soft se angajeaza in parteneriate pe termen lung, fondate pe stabilitate, calitatea serviciilor, toate la costuri optimizate.

Expirat
Controlor calitate (QA)  -  SC BG Soft SRL