Publicat 29 Oct 2018 | Reactualizat 15 Nov 2018 | Expiră 28 Nov 2018

CONTENT WRITER - LIMBA ROMANA

1 post

Candidatul ideal

Cautam o persoana care sa completeze echipa noastra de Content Writing, printr-o prezenta placuta, calitati creative deosebite si experienta in editarea de articole pe subiecte cat mai diverse, nisa principala a companiei fiind cea de Igaming.

Candidatul ideal trebuie sa scrie foarte bine si sa aiba capacitatea de a transforma idei si schite in texte de marketing care sa targeteze anumite grupuri tinta.

Candidatul ideal ar trebui sa aiba experienta in domeniul copywriting-ului pentru online, sa aiba notiuni de SEO si sa poate demonstra munca prestata anterior in acest domeniu. Experienta in domeniul Cazinourilor reprezint un atu important.

Candidatul ideal ar trebui sa aiba un nivel calitativ inalt al limbii romane atat in scris cat si vorbit.

Descrierea jobului

Jobul presupune executarea zilnica a urmatoarelor operatiuni, dar nu numai:

- redactarea de texte promotionale pentru campanii Facebook / Google;
- redactarea de articole pentru blogurile proprii sau ale clientilor;
- redactarea de texte in limba romana pentru site-urile proprii sau pentru ale clientilor (indiferent de domeniul acestora de activitate);
- mentinerea mai multor bloguri active prin publicarea de articole;
- monitorizarea si implicarea activa in interactiunea cu vizitatorii site-urilor sau ale paginilor de social media din portofoliu;
- crearea de rapoarte saptamanale / lunare.

We are a fast growing lead generation company with headquarters in Bucharest and a portfolio of international clients, having earned a good reputation within the industries we are working in

CONTENT WRITER - LIMBA ROMANA  -  EXTREMOO MARKETING SRL