Content Support Agent

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

We are looking for our client, the world's biggest technology company in the world, for a Translation & Localization Support Agent with English.
Primary Roles and responsibilities:

•Monitor and respond to user system queries in a timely and accurate way via support tracking ticketing system during European working hours
•Identify/Understand user needs and help them use specific system features
•Analyze and reproduce system issues reported by system users and external translation vendors
•Monitor and track to completion all issues logged by system users

Qualifications
  • Knows English at an advanced level;
  • Has at least two years of experience in areas such as: customer support; administrative; supply chain; procurement.

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 21 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021