Content Marketing Specialist ( cu/fara experiența )

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 480 - 600 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte principale
  • Cunostinte despre MS Office si produsele Google;
  • Experienta in gestionarea platformelor de social media: Facebook, Linkedin, Instagram;
  • Cunostiinte de baza despre SEO;
  • Absolvent studii superioare

Cerinte specifice
  • Abilitati de comunicare verbala si in scris in Romana si Engleza
  • Creativitate: capacitatea de a veni cu idei originale sau inovative şi de a construi pe baza acestora în scopul dezvoltării brandurilor
  • Entuziasm
  • Flexibilitate în gândire: capacitate de adaptare la situaţii noi
  • Capacitate de analiza, organizare si luarea a deciziilor
  • Cooperare, lucru in echipa

Descrierea jobului

Descrierea postului
  • Crearea conținutului pentru blog, social media, site, etc pentru brandurile din portofoliu;
  • Cercetare de piață – identificarea noilor oportunități de promovare și a trendurilor din domeniul fiecărei companii din portofoliu;
  • Optimizeaza din perspectiva SEO continutul;
  • Conceperea planurilor pentru fiecare canal în parte (Social Media, Email Marketing etc);
  • Monitorizeaza traficul web si engagementul vizitatorilor;
  • Modificarea preturilor, stocurilor si a imaginilor de pe website-ul companiei.
Oferta
  • Lucrul intr-o echipa tanara si activa, care îți va acorda tot sprijinul pentru îndeplinirea cu succes a sarcinilor;
  • Pachet salarial atractiv;
  • Sistem de bonusare pentru realizarea obiectivelor;
  • Asigurare de sanatate.

Klasse, familiar prescurtata de catre partenerii nostri, este o companie care creaza si dezvolta propriile magazine online, avand suflet tehnologic si o inima formata din oameni foarte inteligenti care iubesc ceea ce fac. Prin magazinele noastre online incercam sa aducem plusvaloare in domeniul medical, veterinar si al produselor Home&Deco, lucru confirmat de cei peste 10.000 de clienti din portofoliu. Iti multumim ca ai citit acest anunt si te asteptam sa te alaturi echipei noastre!

Publicat 27 ian. 2022 Reactualizat 17 feb. 2022 Expiră 26 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos