Content creator/ video editor in ecommerce

SC SOFT MEDIA SRL - 1 poziție
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Scoatem la concurs un post de Content Creator cu o experienta minima in generare de continut online, cunostinte foarte bune ale limbii romane precum si cunoasterea limbii engleze. Veti crea astfel continut pentru promovarea branduriloor pe care le importam in calitate de unici distrinuitori in Romania.

Iata care sunt cerintele postului:
-Absolvent de studii superioare
-O foarte buna cunoastere a gramaticii limbii romane
-O buna cunoastere unui program de editare foto cum ar fi Photoshop
-O buna cunoastere a unui program de editare video
-Cunoasterea unui software pentru crearea de animatii este un avantaj considerabil
-Experienta minima in redactare de articole, comunicate, postari si descrieri
-Abilitati de lucru in echipa
-Respectarea planului de marketing
-Respectarea deadline-urilor de executie
-Creativitate, gandire libera, viziune deschisa si originala

Descrierea jobului

Veti lucra in colaborare cu agentie experimentata de marketing online sub tutela careia continutul va atinge calitatea si frecventa planificata
Iata care sunt sarcinile si responsabilitatile postului:
-Veti participa la conceperea continutului scris conform planului de marketing
-Publicarea continutului pe retelele de socializare precum si pe site-urile companiei
-Editarea video a materialelor de maketing
-Participarea la sedintele pentru conceperea, planificarea si urmarirea planului de marketing
-Mentinerea comunicării intre departamente

Ce oferim?
-Un mediu de lucru stabil, in care va puteti dezolta cunostintele
-Stimulam si incurajam creativitatea printr-un cadru de munca relaxant.
-Contract pe perioada nedeterminata, program de lucru 9-17 si respectarea tuturor sarbatorilor legale.
-Abonament Regina Maria

Soft Media SRL este infiintata in 2007 si isi desfasoara activitatea in doua directii: in instalatii cu brandul Climasoft si sisteme audio cu brandul Audioclub.
In directia instalatiilor oferim solutii complete de pachete solare termice, sisteme de ventilatii, sisteme de filtrare si purificare a apei si aproape toata gama de echipamente de instalatii.
Personalul nostru instruit ofera atata asistenta in vanzari cat si consultanta tehnica la proiect.
Avem in portofoliu peste 160 de producatori si peste 7500 de echipamente.

In directia echipamentelor audio, oferim sisteme audio hi-fi pentru uz personal in locuinta si sisteme audio portabile. Pentru sectorul profesional, venim cu solutii atat pentru muzicieni cat si solutii pentur instalatii fixe precum restaurante, pub-uri, cluburi si echipamente pentru evenimente. Aici avem in portofoliu peste 120 de branduri ce insumeaza peste 4500 de echipamente.
Suntem o echipa de profesionisti pasionati de performanta. De-a lungul acestor ani am acumulat experienta, am legat relatii cu aproape toti producatorii de echipamente de climatizare si am onorat sute de contracte cu succes.
Imbratisam si incurajam tehnologiile inovatoare, orientate catre eficientizarea consumului si protectia mediului inconjurator.
Publicat 13 oct. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos