Contabilitate Primara

EASI LOGISTIC SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Notiuni de contabilitate si operare PC (MS-Office, Internet, Word si Excel);
- Bune abilitati de calcul matematic;
- Absolvirea unei scoli cu profil economic (constituie un avantaj);
- Bune abilitati de comunicare si relationare cu colegii;
- Flexibilitate;
- Persoana responsabila, organizata, dinamica

Descrierea jobului

-Emite facturile de vânzare şi documentele specifice de expediţie către clienţii companiei;
-Contabilizează şi înregistrează facturile emise de furnizori pentru bunurile livrate ori serviciile prestate de companie;
-Transmite prin email sau fizic facturile catre clienti;
- Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli ;
- Organizeaza documente contabile si le preda la termen firmei de contabilitate;
- Verifica incasarile, platile;
- Intocmeste diferite rapoarte solicitate ;
- Arhiveaza documentele financiar-contabile;

EAS International are sediul in Orly Franta, avem birouri in Germania, Republica Cehă, Tunisia, Maroc, Rusia și România. In Romania avem doua birouri situate in Otopeni si Timisoara ambele in apropierea aeroporturilor. Biroul din Otopeni este dedicat operațiunilor de transport aerian Biroul din Timisoara este dedicat operațiunilor de transport rutier. Serviciile noastre sunt transport in regim de urgenta pe aer ( transport aerian cargo, pasageri, charter si elicopter) si pe rutier ( taxi, camionete mici si camioane avia

Publicat 6 iun. 2022 Reactualizat 4 iul. 2022 Expiră 6 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos