Contabilitate primara/Secretariat

VINVICO SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2000 - 3000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- cunostinte de contabilitate primara;
- cunostinte in MS OFFICE (Word, Excel,+ navigare internet);
- cunostinte de secretariat;
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- capacitate de a respecta termene limita;
- atentie catre detalii - foarte organizata;
- placere si abilitate de a invata lucruri noi;
- experienţa în administrarea documentelor de personal constituie un avantaj

Descrierea jobului

Descrierea activitatii zilnice:
- Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, avize de expeditie, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.;
- Pregatirea si transmiterea actelor contabile catre furnizorul extern de servicii contabile
- Intocmirea registrului de casa
- Verificarea zilnica a extraselelor de cont pentru incasari
- Verificarea facturilor de cheltuieli si furnizori pentru conformitate legala, scadentare plata, datele de identificare plata
- Elaborarea, redactarea si urmarirea de rapoarte, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei (avansuri, neincasate, vanzari, etc)
- Urmarire solduri furnizori / clienti;
- Tine evidenta relatiei firmei cu furnizorii de servicii diverse (furnizori de servicii medicale, protectia muncii, firme de curierat, etc)
- Tine evidenta la zi a contractelor si a actelor aditionale pentru furnizori si clienti
- Incasari/plati, , intocmire registru de casa
- inregistreaza deconturile
- Sortare si distribuire corespondenta;
- Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.

A fost o dată ca niciodată, în Constanța, pe țărmurile Mării Negre, sub soarele cald al Dobrogei, o întreprindere unde strugurii erau prelucrați cu drag pentru a fi puși în valoare și a se crea cele mai bune vinuri, care să-i încânte pe cei ce urma să le deguste. Timpul a trecut, vinul s-a învechit iar compania a devenit Vinvico de astăzi, o companie cu respect față de vinuri și față de tine, ce îți pune la dispoziție vinuri de vinotecă, vinuri vechi, vinuri cu poveste.

Publicat 21 ian. 2022 Expiră 20 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos