Publicat 22 Mai 2017 | Reactualizat 19 Iun 2017 | Expiră 23 Iun 2017

Contabil

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CERINTE GENERALE:
Studii superioare economice;
Experienta minim 3 ani in contabilitate pe un post similar;
Experienta lucru in SAP – constituie un avantaj.

COMPETENTE ESENTIALE:
Comunicare si munca in echipa;
Planificare – organizare, auto-disciplina;
Managementul timpului;
Seriozitate, atitudine proactiva.

Descrierea jobului

ACTIVITATI:
inregistrari in contabilitate - folosind SAP;
intocmire, verificare jurnale de TVA;
intocmire balanta, verificare conturi bilantiere;
intocmire declaratii fiscale la AFP (D300, D112, D100, D101,D205 și toate celelalte declarații informative);
completare registre contabile - jurnal, inventar, evidenta fiscala;
raportari statistice lunare si trimestriale;
tine legatura cu institutiile statului - ANAF, Camera de Comert;
suport la auditul statutar si de grup;
suport intocmire rapoarte contabile la inventariere;
indeplineste orice alte responsabilitati solicitate de superiorul ierarhic in raport cu pozitia.

www.imobiliare.ro, Portalul Afacerilor Imobiliare, este o proprietate a companiei SC Realmedia Network SA. Serviciile pe care le punem la dispozitia clientilor nostri inglobeaza 17 ani de experienta in domeniul afacerilor imobiliare online. Cu o baza de date de proprietati imobiliare din toate regiunile tarii si peste 1.300.000 vizitatori unici lunar, suntem lideri pe piata de profil din Romania.

Expirat
Contabil  -  Realmedia Network SA