de ani Fără Frică...

Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 20 Feb 2016

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii economice superioare;
Cel putin 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
Cunoastinte temeinice de legislatie din domeniu financiar-fiscal si contabil;
Cunostinte de contabilitate financiara si de gestiune;
Cunostinte de operare pe calculator;
Atentie la detaliu si acuratete in inregistrarea operatiunilor;
Promptitudine si eficienta in efectuarea lucrarilor;
Capacitate de organizare;
Capacitatea de a lucra in conditii de stres.

Descrierea jobului

Inregistrarea in contabilitate a urmatoarelor opratiuni:
- plati si incasari prin casa in lei si in valuta
- deconturi de cheltuieli
- facturi de furnizori
- facturi de clienti
- orice alte documente justificative;
Inregistrarea in contabilitate a descarcarii de gestiune privind toate magaziile si verificarea corectitudinii acesteia;
Verificarea soldurilor lunare la toate magaziile;
Participa la inventarierea patrimoniului societatii in conformitate cu deciziile sefilor ierarhici si efectueaza valorificarea inventarierii;
Tine evidenta debitorilor si creditorilor societatii;
Verifica evidenta operativa a facturilor in programul de gestiune-service;
Intocmeste compensarile cu tertii conform legislatiei in vigoare;
Verifica soldurile contabile la sfarsitul fiecarei luni;
Intocmeste punctaje anuale cu furnizorii si clientii – confirmari de sold;
Tine evidenta documentelor cu regim special;
Intocmirea documentelor de incasari prin banca conform reglementarilor legale in vigoare – in cazul lipsei titularului de post sau la cererea sefului direct;
Urmareste decontarea avansurilor ridicate de salariatii societatii si incadrarea in termenele stabilite pentru justificarea acestora;
Emitere facturi pentru clientii firmei (inclusiv facturi de avans pentru sumele incasate numerar sau prin banca).

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei.

Politica de resurse umane Avia Motors urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa putenica, unita si implicata in construirea succesului companiei.

Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?
Poti veni si tu in echipa Avia Motors!

Trimite un CV si o Scrisore de intentie la adresa de e-mail : hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27.

Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Expirat
Contabil  -  S.C. Avia Motors S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles