Publicat 08 Ian 2016 | Reactualizat 05 Feb 2016 | Expiră 09 Feb 2016

CONTABIL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Principalele cerinte dpdv tehnic (abilitati, competente, experienta anterioara etc.)
• Studii superioare economice;
• Experienta in domeniul contabilitatii de minim 3 ani;
• Experienta in activiatea de ante-calcul si postcalcul, intocmirea si urmarirea bugetelor de venituri si cheltuieli;
• Cunoştinţe operare PC-pachetul MS Office nivel mediu (buna cunostere MS EXCEL);
• Cunoasterea de pachete informatice tip ERP reprezinta un avantaj;
• Limbi straine: engleza - nivel mediu;
• Cunoasterea programului informatic WinMentor constituie un plus.

Principalele cerinte dpdv profil personal (personalitate, caracter, calitati personale):
• Persoană orientată spre acţiune, conştiincioasă şi serioasă, riguroasă în realizarea sarcinilor si orientata spre rezultate;
• Persoana capabilă să lucreze in conditii de stres si program prelungit cu respectarea riguroasa a termenelor de executie a lucrarilor de care raspunde;
• Persoana cu bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.

Descrierea jobului

• Pregăteşte, examinează şi analizează documentele financiar-contabile, declaraţiile financiare şi alte rapoarte, pentru a se asigura de acurateţea şi conformitatea lor cu legile in vigoare si standardele interne;
• Întocmeşte, completează şi verifică documentele contabile primare tipizate şi netipizate, interne şi externe;
• Înregistrează, sortează şi depozitează documentele financiar-contabile în conformitate cu normele existente;
• Utilizează programe informatice de specialitate pentru a introduce şi înregistra datele primare precum si pentru a dezvolta rapoarte contabile si operationale
• Alege conturile din planul de conturi în funcţie de specificul activităţii şi alocă intrările în conturile adecvate;
• Participa la intocmirea balanţelor contabile, bilanţurilor şi anexelor specifice
• Participa la activitatea de ante-calcul si postcalcul aferenta produselor aflate in portofolilul de fabricatie
• Participa la activitatea de analiza si raportare a costurilor de productie, eficienta, stocuri de materii prime si materiale
• Acorda suport in activitatea de raportare lunara catre autoritati si catre managementul companiei si grupului
• Participa la activitatile specifice dezvoltarii bugetelor anuale precum si la cele de urmarire si analiza a realizarii bugetare

Departamentul in care este incadrata pozitia: Financiar-Contabil
Raportare directa catre: Contabilul Sef si Managerul Financiar
Personal in subordine: Nu exista

ASSA ABLOY este lider mondial in solutii de deschidere a usilor. Grupul are aproximativ 43.000 de angajati si vanzari anuale de peste 5.4 miliarde de euro.
Compania Assa Abloy Entrance Systems Production Romania din Hunedoara face parte din grupul ASSA ABLOY fiind specializata in confectii metalice si in producerea de rampe metalice si componente ale acestora.

POSTUL ESTE LOCAT IN HUNEDOARA!

Expirat
CONTABIL  -  ASSA ABLOY ENTRANCE SYSTEMS PRODUCTION ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles