Contabil

S.C.ADN BIROU DE ARHITECTURA S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

CONTABIL
Candidatul Ideal· are studii superioare in domeniul economic, specialitatea contabilitate;
· are cunoștințe solide de specialitate in domeniul contabil si fiscal;
· se preocupa continuu cu studiul legislației contabile si fiscale, astfel încât este la curent in permanenta cu prevederile legislative specifice;
· are experiență de minim 5 ani pe o poziție similara;
· are cunoștințe foarte bune de operare pe calculator (MS Office).

Personalitate

· Aptitudini de planificare, organizare, punctualitate, creativitate;
· Răbdare, atenție concentrată și distributiva
· Inițiativă și proactivitate;
· Corectitudine;
· Bune abilități de comunicare.

Descrierea jobului

Persoana care va fi angajata pe aceasta pozitie, va avea ca atributii cel putin urmatoarele:
· organizeaza departamentul financiar-contabil;
· realizeaza proceduri de lucru ori de cate ori se impune;
· urmareste inregistrarea tuturor documentelor justificative cu respectarea in totalitate a reglementarilor contabile si fiscale in vigoare, precum si cu alocarea corecta a acestora pe centrele de cost ale societatii;
· organizeaza utilizarea si numerotarea documentelor contabile;
· este sau asigura back-up pentru orice coleg din departamentul financiar-contabil (inclusiv salarizare);
· declara in termen catre directia de impozite si taxe a municipalitatii, miscarile privind bunurile impozabile;
· organizeaza periodic inventare la nivelul diviziilor societatii, precum si inventarierea generala a patrimoniului; ajuta la realizarea inventarelor si la valorificarea acestora in contabilitate;
· urmareste incasarea la timp a creantelor societatii, urmarind sa nu existe creante in sold cu vechime mai mare de 15 zile;
· achita la timp, cu aprobarea prealabila a conducerii, datoriile catre salariati si terti (bugete, furnizori), astfel incat sa nu existe sume restante;
· intocmeste documentatii de credit, leasing sau pentru diverse finantari cu caracter total sau partial nerambursabil;
· elaboreaza lunar rapoarte de analiza privind rezultatele societatii pe centre de cost, putand propune solutii pentru eficientizarea activitatii;
· elaboreaza lunar sau/si trimestrial raportele privind gradul de realizare target al agentilor de vanzari, incadrarea rezultatelor acestora in procedura de bonusare, precum si calculul privind bonusurile care se cuvin agentilor de vanzari;
· realizeaza diverse rapoarte sau analize la solicitarea conducerii societatii;
· informeaza conducerea imediat cu privire la eventualele nereguli sesizate in activitate;
· orice alte atributii care tin de domeniul financiar contabil si sunt solicitate de catre conducerea societatii.

Our practice has achieved critical recognition for both our built projects and our competitions entries, many of which have been awarded in national and international juries.

We are currently involved in a diverse body of work, including mostly residential and public projects. In all of these, we strive for a wider and wiser understanding of the city and its evolution, this being also the essential background for our thoughts, hopes and doubtsment as nowadays Romania and the whole of Eastern Europe.

Publicat 6 Iun. 2022 Reactualizat 4 Iul. 2022 Expiră 6 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.