Contabil

F64 Studio SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte candidat:
•Nivel studii/ Calificari: studii medii – liceu cu profil economic, specializari finante-contabilitate, studiile superioare in domeniul finante-contabilitate constituie avantaj in selectie;
•Experienta profesionala: in evidenta contabila min. 2 ani;
•Relatii ierarhice: se subordoneaza managerului de departament.

Cunostinte, abilitati:
•Cunostinte bune a legislatiei fiscale in vigoare si a legislatiei contabile;
•Cunostinte bune de operare PC - pachet Microsoft Office; reprezinta un avantaj experienta cu un program de contabilitate/ERP);
•Cursuri/training-uri in domeniile contabilitate, finante;
•Cunostinte de contabilitate;
•Capabil de a lucra cu dead-line;
•Limba engleza nivel mediu;
•Capacitate de lucru in echipa, de comunicare si relationare foarte buna, coerenta si claritate in exprimare.

Persoana care da dovada de:
•Orientare catre sarcina, adaptabilitate;
•Abilitati numerice, gandire logica, structurata, memorie buna, atentie la detalii;
•Responsabilitate, capacitate de mobilizare crescuta pentru finalizarea operativa a sarcinilor de lucru; respectarea termenelor de realizare;
•Spirit ordonat si organizat, munca de echipa, punctualitate, receptivitate la solicitarile profesionale;
•Atitudine pozitiva si proactiva;
•Dorinta de a se perfectiona continuu in domeniul financiar-contabil.

Descrierea jobului

Job: Contabil
Principalele obiective ale postului:
​-Inregistrarea zilnica a extraselor bancare in aplicatia ERP;
-Efectuarea platilor in Ron si valuta;
-Verificare soldurilor conturilor contabile si reglarea fiselor contabile;
-Inregistrare facturilor furnizor achitate prin banca;
-Trimiterea fiselor catre furnizori;
-Confirmari de sold cu furnizorii;
-Mentinerea relatiei cu bancile partenere pentru solutionarea diverselor situatii;
-Arhivarea documentelor;
-Intocmirea de situatii si rapoarte corespunzatoare postului ocupat si raportarea catre superiori;
-Desfasurarea altor activitati specifice domeniului financiar contabil;
-Furnizarea de asistenta de specialitate - raspuns, suport, indrumare la cerintele colegilor, colaboratorilor pe tot parcursul interactiunii, bazata pe un comportament si o atitudine profesionala, de calitate.

Beneficii:
  • mediu prietenos, competitiv; colectiv tanar si pasionat de domeniul in care activeaza;
  • oferta financiara atractiva, corelata cu performantele; program flexibil; telemunca;
  • preturi speciale pentru produsele si serviciile companiei;
  • evolutie profesionala - in functie de rezultatele obtinute, poti accesa diferite trepte salariale si de evolutie in departament.

Știm că în București sunt peste 260.000 de companii pentru care poți alege să lucrezi. În aceste condiții este firesc să te întrebi de ce ai alege să vii la F64.
Răspunsul îl vei afla doar intrând în echipa noastră, pentru că fiecare dintre colegii noștri și-a găsit propria motivație și probabil așa va fi și în cazul tău.
Până când îți vei găsi însă de ce-ul tău pentru care o să îndrăgești F64, iată câteva lucruri la care să te aștepți:
- libertate de mișcare – programul nostru este flexibil și încurajăm creativitatea și inițativele;
- instruire continuă – știm că dacă echipa nu crește, nici firma nu crește, așa că oferim permanent acces la educație (cursuri, evenimente, biblioteca companiei);
- recompensă materială atractivă – vrem să fii mulțumit de câți bani câștigi, de aceea ne-am asigurat că acordăm salariu fix și bonificații care recompensează rezultatele deosebite;
- creștere în carieră – ai ocazia să avansezi pe măsura forțelor proprii; dacă faci o muncă de calitate, cu siguranță vei evolua rapid alături de noi.
Doar 0.7% din companiile din România au realizat profit în anul fiscal anterior. Noi nu doar că ne numărăm printre companiile profitabile, dar ne-am și triplat cifra de afaceri în ultimii 7 ani, iar echipa noastră a crescut considerabil an după an.
Astăzi, ai posibilitatea de a te alătura celor 150 de profesioniști care se pun cu entuziasm și creativitate în slujba iubitorilor de imagine pentru a crea experiențe care să aducă bucurie de ambele părți.
Locul tău este deja pregătit. Tu ești gata să ni te alături?

Mai multe despre noi pe www.F64.ro sau direct în concept store.
Publicat 2 Iun. 2022 Reactualizat 2 Iul. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.