Contabil

Dent America Distribution SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

-experienta anterioara in domeniul contabilitatii de 3 ani - maxim 5 ani
-absolvent/a a unor studii in domeniul financiar-contabil;
-cunostinte solide cu privire la standardele financiar-contabile din Romania, cunostinte fiscale;
-atentie asupra detaliilor si viziune a ansamblului.
-cunostinte de operare calculator (Microsoft Office, programe informatice specifice);
-persoana dinamica, cu buna capacitate de adaptare;
-bune abilitati de comunicare;
-rezistenta la stres si atentie distributiva;
-atitudine pozitiva si orientare catre lucrul in echipa

Descrierea jobului

-Inregistreaza corect si la timp operatiunile financiar-contabile, cu respectarea planului de conturi in vigoare si cu particularizarile convenite de companie, pe centrele de cost stabilite, in conformitate cu reglementarile in vigoare;
-Verifica documentele justificative primite in vederea inregistrarii pentru a fi intocmite conform reglementarilor legale in vigoare;
-Ţine evidenţa zilnică a instrumentelor de plată, în lei şi devize, prin întocmirea registrului de casa si banca, conform documentelor justificative;
-Verifica si analizeaza soldurile din balanta de verificare;
-Efectueaza operatiuni specifice inchiderilor contabile lunare;
-Furnizeaza informatii pentru inchiderile de luna si rapoartele lunare pentru compamie;
-Asigura suport administrativ si operational Contabilului Sef in pregatirea raportarilor lunare catre companie si la pregatirea inchiderii lunare, conform reglementarilor interne specifice;
-Tine evidenta financiar contabila a taxelor si impozitelor locale;
-Verifica concordanta dintre contabilitate si evidenta operativa, dintre contabilitatea sintetica si analitica a conturilor de gestiune marfa

Compania DENT AMERICA DISTRIBUTION este pe piata romanesca de 23 de ani si are ca obiect de activitate distributia consumabilelor pentru cabinetele stomatologice si a produselor pentru igiena orala in farmacii.
Publicat 27 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 27 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.