CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu 4000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare de specialitate;
- Experienta de minim 2 ani anterioara intr-un cabinet de contabilitate
- Bune cunostinte de contabilitate si fiscalitate;
- Cunoasterea softului Saga - constituie un avantaj;
- Cunostinte PC - Microsoft Office;
- Cunostine limba engleza incepator/ mediu

Oferim si cerem seriozitate, responsabilitate, integritate, confidentialitate, respectarea termenelor si spirit de echipa.

Descrierea jobului

-Mentinerea relatiei cu clientii din diferite domenii de activitate, presupunand:
- inregistrarea/ importul in contabilitate a tuturor documentelor contabile (chitante, facturi, extrase, centralizatoare etc);
- tinerea evidentei veniturilor si cheltuieli in avans sau reconcilierea lunara a altor conturi;
- transmiterea taxelor de plata catre client dupa ce acestea au fost calculate/ verificate;
- efectuarea de rapoarte pentru clienti la solicitarea conducerii;
- intocmeste declaratiile fiscale lunare, trimestriale si anuale;
- intocmeste balanta de verificare pe conturi analitice si sintetice, apoi elaboreaza registrele obligatorii;
- intocmeste bilantul - (asistat de un senior)

Cabinet de contabilitate si consultanta fiscala care isi desfasorara activitatea in Bucuresti, Sector 2.
Softurile pe care le utilizam sunt: SAGA, FGO, TIGRIS.

Beneficii: salariu intre 4000-6000 Ron, bonuri de masa, bonusuri de performanta, cursuri de specialitate.

Cabinet de contabilitate format dintr-o echipa tanara si dinamica de aproximativ 12 oameni. Un portofoliu variat de 450 de clienti din aproximativ toate domeniile de activitate. Sediul nostru este amplasat intr-o cladire de birouri moderna cu spatii generoase la aproximativ 10 min de mers pe jos de metrou Obor.

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022