CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- ABSOLVENT STUDII ECONOMICE;
​- EXPERIENTA IN SPECIALITATE: MINIM 3 ANI;
​- CUNOSTINTE: CONTABILITATE FINANCIARA, OPERARE MS OFFICE (EXCEL, WORLD);
​- UTILIZARE PROGRAME DE CONTABILITATE: MENTOR.

Descrierea jobului

PRINCIPALELE ATRIBUTII:

- operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
- operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
- verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei;
- intocmeste saptamanal lista facturilor emise si neincasate si lista avansurilor disponibile in lei;
- incadrarea corecta a documentelor contabile pe venituri si cheltuieli;
- intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora;
- verificarea jurnalelor de vanzari si cumparari;

- intocmeste declaratia lunara INTRASTAT.

VIMERCATI EAST EUROPE SRL cu sediul in incinta Parcului Industrial Hit Park din Hemeius-Bacau, parte a grupului VIMERCATI, Milano, Italia este o companie romaneasca infiintata in decembrie 2007, care produce intrerupatoare, comutatoare, dispozitive electromecanice, electrice si electronice pentru industria auto.

Publicat 31 ian. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos