Contabil

SC HELP FLUX SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

CERINTE:
  • Studii superioare economice absolvite.
  • Cunostinte contabile si de operare PC avansate (Excel, Word, program contabilitate)
  • Capacitate de a prelucra informatiile.
  • Experienta intr-un post de economist, de minimum 3 ani.
  • Experienta in cadrul unui departament economic din domeniul farmaceutic reprezinta un avantaj.
  • Corectitudine, seriozitate, receptivitate, disponibilitate in preluarea unor sarcini punctuale.
  • Bune abilitati de adaptare, flexibilitate, implicare si spirit de initiativa.
  • Capacitate si experienta in a lucra cu termene limita.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • Inregistrarea facturilor primite de la furnizori si verificarea jurnalului de cumparari.
  • Inregistrarea informatiilor si verificarea lor in centralizatorul de avize.
  • Inregistrarea modificarilor de pret si a discount-urilor.
  • Verificarea soldurilor, evidenta zilnica a furnizorilor, precum si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.
  • Inregistrarea actelor de la registrul de casa si operarea datelor din extrasele bancare.
  • Mentinerea relatiilor cu institutiile publice.
  • Intocmirea situatiilor si rapoartelor solicitare de Contabilul Sef.
  • Colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii.
  • Respectarea prevederile legale in domeniu.
  • Cunoasterea si contributia la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei.
  • Asumarea raspunderii pentru corectitudinea inregistrarilor si pentru predarea/preluarea documentelor contabile.

Suntem o companie cu vechime de peste 25 ani in piata farmaceutica din Iasi, oferim un mediu de lucru placut, stabil si un pachet salarial motivant corelat cu performanta obtinuta.
Publicat 28 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 27 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos