Contabil

MAGIC SMART GRUP - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta de lucru cel putin 1 an intr-o pozitie similara;
Studii economice superioare, finalizate sau in curs
Cunoștințe cu privire la standardele financiar - contabile din România, cunoștințe fiscale;
Experienta relevanta in operare PC (Excel, Word, etc.);
Viteza de lucru, acuratete, promptitudine;
Persoana responsabila, ferma, organizata, cu capacitate de analiza si sinteza;
Abilitati de organizare si planificare;

Descrierea jobului

Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu tertii, a trezoreriei si evidenta veniturilor si cheltuielilor:
- Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;
- Inregistreaza incasarile si platile in lei conform extrasului de cont;
- Opereaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;
- Opereaza avansurile din trezorerie conform deconturilor;
- Inregistreaza facturi de prestatii furnizori interni;
- Inregistreaza intrari de marfa in baza documentelor primite de la saloane (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR).
Legat de activitatile specifice, raspunde de:
- operarea zilnica a facturilor emise, a incasarilor pe facturi si in avans;
- operarea zilnica a facturilor de la furnizori pt. prestatii diverse, precum si a platilor catre acestia;
- verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri din trezorerie in lei; - incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli.
Pachetul de beneficii are in componenta :
- salariul fix
- evaluare trimestriala, recompensare in functie de performanta
- abonament medical Medlife
- acces la servicii de infrumusetare gratuite

Suntem unul dintre cele mai mari lanturi de saloane de infrumusetare din Bucuresti. Istoria lantului MAGIC incepe in anul 2007, odata cu deschiderea primului salon, in zona Otopeni. In acest moment suntem prezenti in 17 locatii diferite din Bucuresti, si nu ne vom opri aici! Suntem de parere ca o conditie esentiala a succesului este reprezentata de o echipa profesionista si dedicata.

Publicat 24 nov. 2021 Reactualizat 22 dec. 2021 Expiră 24 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos