CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Nivel educatie superioara, in finante contabilitate
cel putin 2 ani experianta in domeniul financiar
Cunostinte raportare US – GAAP si experienta anterioara lucru in SAP pot reprezenta un avantaj
Familiar cu control SOX
Abilitati analitice puternice si de rezolvare a problemelor
Orientare catre detaliu, constiincios in munca de zi cu zi, nivel ridicat de integritate, capacitatea de a atinge termenele limita.
Cunostinte avansate de MS Excel.

Descrierea jobului

Resursa principala pentru biroul local cat si pentru celelate entitati din grup, incluzand contabilitate, reconcilieri si plati.
Gestionare solicitari financiare - banci, furnizori si echipe interne.
Asistenta in auditul financiar anual al grupului.
Asistenta in pregatirea rapoartelor lunare catre grup.
Solicitari ad hoc si rapoarte solicitate de catre management.
Reconcilieri balante contabile.
Control mijloace fixe si calcule depreciere.
Verificare si inregistrare deconturi de cheltuieli.
Pregatire si inregistrare plati in Sage ( programul local de contabilitate )
Reconcilieri cu vendorii.
Operatiuni de copiere si scanare documente.
Pregatirea si efectuarea ralortarilor locale.
Pregatirea documetelor suport pentru inchiderile lunare.

KAMIS CONDIMENTE SRL este filiala grupului McCormick, lider mondial in productia si distributia de condimente si arome. In portofoliul companiei se afla peste 195 de produse din categoriile: condimente, plante aromate si amestecuri de plante, legume uscate, amestecuri de condimente si mustaruri .

Publicat 19 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 19 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos