Contabil

Intrum Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare economice;
- Minim 4 ani de experiență în domeniul fiscal și contabil;
- Cunoștințe de contabilitate și de legislație contabilă;
- Bună înțelegere a principiilor și practicilor contabile și financiare;
- Abilități foarte bune de operare calculator – Excel, programe de contabilitate (de preferat Navision);
- Limba engleză - nivel mediu-avansat;
- Gândire analitică și sintetică, bun organizator;
- Bună capacitate de prioritizare a sarcinilor, de relaționare și comunicare.

Descrierea jobului

- Verifică activitatea contabilă zilnică (facturile primite de la furnizori, achizițiile de mijloace fixe, operațiunile în conturile bancare, facturile emise către clienți);
- Înregistrează în contabilitate deconturile de cheltuieli lunare ale angajaților;
- Coordonează activitatea de reconciliere și de rezolvare a disputelor cu clienții și furnizoriiș
- Colaborează cu alte departamente din cadrul societății în legătură cu informațiile financiar-contabileș
- Asigură evidenţa și verifică modul de înregistrare a contractelor de asigurare şi a primelor lunare de plată;
- Coordonează activitățile de reconciliere, verificare și închidere lunară/ trimestrială/ anuală a contabilității;
- Întocmeşte declaraţiile lunare pentru TVA, obligaţiile de plată la bugetul de stat, livrările/prestările şi achiziţiile efectuate pe teritoriul naţional, livrările/prestările intracomunitare;
- Contribuie la întocmirea rapoartelor financiare care se transmit societăților din cadrul grupului.

Cu o prezență în 24 de țări din Europa și având peste 160 de parteneri la nivel mondial, Intrum este liderul industriei de credit management și colectare de creanțe.

Misiunea Intrum este de a ajuta atât companiile cât și consumatorii să devină liberi de datorii și să își găsească echilibrul financiar.

Cu grija pentru clienții și consumatorii săi și prin serviciile de îmbunătățire a fluxului de numerar, Intrum deschide calea spre o economie puternică.

Intrum Romania are o echipă locala de peste 100 de profesioniști iar, la nivel european, colectivul Intrum numără peste 9 500 de angajați.

Pentru mai multe informații vă invităm să accesați www.intrum.ro

Publicat 18 nov. 2021 Reactualizat 6 dec. 2021 Expiră 18 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos