Publicat 31 Aug 2021 | Reactualizat 14 Sep 2021 | Expiră 30 Sep 2021

CONTABIL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

Contabil
Cerinte:
  • studii economice superioare (contabilitate)
  • experienta minimum 5 ani in domeniul financiar-contabil (in constructii sau domenii conexe)
  • operare PC
  • cunoasterea legislatiei si a metodologiei financiar contabile
  • capacitate de organizare si planificare
  • persoana cooperanta si cu spirit de echipa

Descrierea jobului

  • intocmirea, completarea, inregistrarea, prelucrarea documentelor contabile primare (facturi, NIR-uri, registre de casa, bonuri de consum etc.), indosarierea si arhivarea documentelor
  • urmarirea decontarii facturilor in avans;
  • evidenta stocurilor, introducerea si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
  • verificarea stocurilor pe gestiuni si corectarea eventualelor erori;
  • supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea pe gestiuni;
  • evidenta mijloacelor fixe;
  • verificarea corelatiilor dintre conturi si intre datele contabile si gestiuni;
  • intocmirea de situatii si rapoarte de gestiune legate de activitatea de productie;
  • colaborarea cu superiorii ierarhic pentru solutionarea oricaror situatii ivite in cadrul departamentului financiar-contabil.

Descrierea companiei

- Salariu motivant pe baza pregatirii si experientei;
- Cunoasterea unor domenii de nisa - Cleanroom applications, in dezvoltare accelerata pe piata europeana si internationala;
- Posibilitatea de a participa la realizarea unor proiecte de anvergura.

CONTABIL  -  CCM IMPORT EXPORT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles