Contabil

KAMI EUROPA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare economice
• Experienta intr-un post similar minim 3 ani
• Cunostinte avansate de operare PC
• Excelente abilitati de organizare, spirit de initiativa, capacitate de a lucra in echipa,
• Cunostinte excelente de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare
•Capacitate ridicata de analiza si sinteza
• Excelente abilitati de comunicare in limbi straine (Franceza poate fi un avantaj)
• Cunostinte excelente de contabilitate si comert international;

Descrierea jobului

• Efectuarea tuturor operatiilor de evidente fiscala si contabila
• Verificarea respectarii procedurilor de lucru conform legislatiei in vigoare, intocmirea si arhivarea documentelor
• Intocmirea situatiei platilor facute in vama, conform DVI
• Participarea la inventare si valorificarea acestora
•Intocmeste si urmareste cash-flowul
• Asigura adaptarea societatii la schimbarile legislative din domeniu;

Kami Europa reprezinta o platforma prestatara de servicii logistice pentru industria textila si face parte ditr-un grup de firme franceze, ce dezvolta de mai bine de10 ani o relatie de parteneriat cu numerosi producatori de confectii din Romania si nu numai.
Produsele fabricate in Romania si zona de SE a Europei, ajung pe platforma KAMI pentru a fi expediate in intreaga lume.
Publicat 2 iul. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos