CONTABIL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul economic si cunostinte relevante de contabilitate;
- Cunostinte de fiscalitate;
- Cunostinte bune de utilizare a pachetului Microsoft Office si a programelor specifice de contabilitate;
- Capacitate de adaptare la un mediu dinamic;
- Seriozitate, meticulozitate, proactivitate, initiativa;
- Abilitati analitice solide si capabilitate de a indeplinii sarcinile ce-i revin;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Spirit de echipa;

Descrierea jobului

- Operare documente financiar-contabile in sistemul informatic: facturi furnizor, NIR, DVI facturi emise, facturi de achizitie, tranzactii bancare, incasari, etc;
- Activitati caserie, completare registru de casa, efectuare incasari/plati;
- Asigurarea legaturii cu furnizorii;
- Intocmirea facturilor catre clienti;
- Inregistrarea si evidenta deconturi de deplasare;
- Efectuarea de plati online si urmarirea scadentelor acestora;
- Verificarea incasarilor si a debitelor;
- Verificarea situatiilor financiare;
- Reconcilieri fise de cont furnizori si cliebnti;
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere;
- Arhivarea documentelor financiar-contabile;

Solid House este un dezvoltator imobiliar de top, activ in Constanta si statiunea Mamaia, ce detine in portofoliu ansambluri rezidentiale de lux, apartamente amplasate in blocuri moderne, complet finisate, ce satisfac nevoia de liniste si confort pentru clientii nostri.

Solid House si-a facut aparitia in peisajul imobiliar constantean inca din 2010 cu proiecte unicate, cu o experienta dobandita prin realizarea a sute de apartamente. Dezvoltatorii acestui proiect prezinta pietei imobiliare din Constanta un concept cu cele mai inalte standare de calitate.

Fiecare proiect este unic, iar pentru aceasta investim creativitatea si munca sustinuta pentru a gasi solutii care sa vina la intampinarea clientilor nostri.

Imbinand arhitectura moderna si materialele inovatoare, Solid House reprezinta liderul imobiliar al zonei in care activeaza.

Publicat 22 iun. 2021 Expiră 22 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos