Publicat 29 Mar 2021 | Reactualizat 26 Apr 2021 | Expiră 29 Apr 2021

Contabil

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate;
  • Cunostinte bune de operare Excel;
  • Utilizare programe de contabilitate;
  • Buna capacitate organizatorica;
  • Persoană flexibilă, dinamica și cu atitudine pozitivă;
  • Capacitatea de a lucra atat în echipă cat si independent.

Descrierea jobului

  • Organizeaza si asigura efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor in contabilitate a documentelor financiar-contabile pe baza documentelor justificative, conform legislatiei in vigoare (facturi, furnizori de servicii turistice, revizuire fise de cont, plati prin casa, etc);
  • Inregistreaza in ERP tranzactiile care nu se replica automat: reglari, note contabile;
  • Verifica zilnic registrul de casa si reconcilierea cu sistemul de rezervari/ERP contabil;
  • Inregistreaza deconturile de cheltuieli si deplasari;
  • Mentine relatia cu colegii din agentii;
  • Direct implicat in relatia cu furnizorii/clientii;
  • Arhiveaza documentele financiar-contabile.
  • Respecta procedurile interne;
  • Intocmeste rapoarte la solicitarea superiorului ierarhic sau a managementului.

Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines, devenind astfel lider al pietei din Romania.

Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

Inainte de a aplica la aceasta pozitie, va invitam sa accesati urmatorul link:
https://www.dertour.ro/prelucrare-date-caracter-personal pentru a va informa despre modul in care DER Touristik prelucreaza datele dvs. personale.

* Vor fi contactati doar candidatii selectati.

Expirat
Contabil  -  TRAVEL BRANDS S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles