Publicat 17 Nov 2020 | Reactualizat 17 Dec 2020 | Expiră 18 Dec 2020

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Licenţă studii contabilitate ASE/ Contabilitate si Informatica de GestiuneIG;
Experienta minima de 3 ani in domeniul contabil, utilizand ERP NAVISION
Cunoaşterea limbii engleze la nivel mediu;
Cunoştinţe MS Office;
Persoană independentă, responsabilă, atentă la detalii, cu abilităţi dezvoltate de comunicare, orientată spre obţinerea de rezultate;
Capacitate de lucru în echipă;
​Persoană serioasă, motivată şi ambiţioasă.

Descrierea jobului

Participa activ in implementarea NAVISION; Testeaza functionalitatile dezvoltate de echipa de implementare vs cerintele specifice;
Identifica deficientele de implementare si urmareste corectarea lor in acord cu cerintele specifice;
Functioneaza ca utilizator cheie NAVISION din echipa Finance & Accounting, oferind suport echipei Operationale; contribuie la dezvoltarea procedurilor specifice;
Serveste ca prima linie de asistenta pentru intrebarile utilizatorilor si instruieste utilizatorii finali din sistemul NAVISION;
Verifica si inregistreaza documente financiar contabile si note contabile;
Participa la intocmirea si verificarea declaratiilor si rapoartelor financiar- contabile la termenele stabilite conform legislatiei in vigoare si normelor interne;
Înregistrarea zilnică a extraselor de cont;
Dispoziții de plată, dispoziții incasare, înregistrare deconturi de cheltuieli;
Înregistrarea în programul de contabilitate a incasărilor de la clienți și a plăților către furnizori;
Întocmirea registrului de casă în lei (încasările sunt și cash);
Preluarea instrumentelor de plată de la clienți (CEC, BO), verificarea și completarea acestora, precum și introducerea la plată a acestora in funcție de scadența înscrisă pe ele;
Întocmirea situației instrumentelor introduse la plată și urmărirea încasării lor prin înregistrarea lor în programul Microsoft Dynamic Navision;

SPORT COUTURE GROUP is one of the most important players in the local fashion and sports retail industry that operates online platforms: sportcouture.ro; vgeneration.ro, fashiondeals.ro,kidzsport.ro and Retail stores BURBERRY, Sport Couture, KIDZ Sport, VANS, New Era & Superdry.

SPORT COUTURE GROUP has roots in an international retal business for more 100 years.

Sport Couture is a lifestyle multi-brand concept that combines the most fashionable brands & collections such as Burberry, Michael Kors, ZZegna, Hogan, Red Valentino, See by Chloe,Marc Jacobs, Just Cavalli, Zadig & Voltaire, Adidas by Stella McCartney.

Constantly developing, our team is looking for professionals. Join us and send your resume, along with a recent photo, to [email protected]

Sport Couture Group - Departamentul Resurse Umane, Str. Lipscani nr. 76

Expirat
Contabil  -  Sport Couture Group

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles