Publicat 04 Mar 2020 | Reactualizat 03 Apr 2020 | Expiră 04 Apr 2020

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii:

  • Absolvent al unei institutii de invatamant superior in domeniul financiar-contabil
Experienta profesionala:
  • 1-3 ani experienta relevanta intr-un rol similar
Abilitati:
  • Cunostinte de operare PC (Excel – nivel intermediar)
  • Experienta de lucru cu Navision – de preferat
  • Cunoasterea legislatiei din domeniu (contabilitate, fiscalitate)
  • Limba engleza – nivel mediu
Profilul personal:
  • Orientare catre clientul intern
  • Bune abilitati de colaborare si comunicare
  • Atentie la detalii
Contractul de munca se incheie pe o perioada determinata de 2 ani.

Descrierea jobului

Obiectivul rolului:
Inregistrarea corecta si la timp a documentelor contabile alocate

Responsabilitati principale:
Inregistreaza in contabilitate facturile de cumparare aferente anumitor tipuri de furnizori
Verifica, inregistreaza si posteaza in contabilitate deconturile de cheltuieli aferente echipelor desemnate
Intocmeste si inregistreaza in contabilitate contracte de sponsorizare, conventii de participare si contracte de prestari servicii la solicitarea persoanelor avizate, in conformitate cu respectarea cerintelor impuse de lege
Importa in Navision notele cotabile pe baza inregistrarilor primite
Inregistreaza si posteaza in contabilitate documentele primare de casa si a altor deconturi de deplasari sau cheltuieli profesionale si devize
Urmareste in permanenta conformitatea datelor din contabilitate cu cele din registrul de casa

Fondata in 1954, Servier este cea mai mare companie farmaceutica independenta din Franta, cu venituri de peste 4 miliarde euro, avand prezenta in 149 de tari si peste 22000 de angajati, din care peste 3000 lucreaza in cercetare dezvoltare.
Servier este angajat in cercetare, cu si pentru pacienti, pentru a oferi solutii terapeutice inovative, fiind 100 milioane pacienti tratati zilnic in lume cu medicamentele Servier.

Expirat
Contabil  -  Servier Pharma

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles