Publicat 26 Ian 2020 | Reactualizat 25 Feb 2020 | Expiră 26 Feb 2020

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare economice;
Experienta in domeniul contabil de 1-5 ani;
Cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate WinMentor;
Cunostinte de limba Engleza;
Abilitati de comunicare si relationare;
Persoana organizata,capacitate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

Cunoasterea prevederilor Codului fiscal;
Rularea procedurii de inchidere a stocurilor si reconcilierea lunara a conturilor de stoc;
Inregistrare facturilor de mijloace fixe si a obiectelor de inventar, inregistrare amortizare lunara;
Inregistrarea documentelor contabile;
Verificarea balantei;
Depunerea declaratiilor;
Redactarea si depunerea bilanturilor;
Verificarea fiselor analitice pe platitor;
Prezentarea actelor la un eventual control;
Mentinerea relatiilor cu furnizorii si clientii;
Mentinerea relatiilor cu bancile clientilor;
Mentinerea relatiilor cu ANAF;
Inregistrarea la ONRC mentiuni;
Redactarea si depunerea actelor radiere si dizolvare societate la ONRC;
Redactare si depunere dosar pentru devenirea platitor de TVA prin optiune sau depasire de plafon ;
Redactarea si depunerea dosarelor pentru: Registrul Operatorilor intracomunitari,Certificat de atestare fiscala;
Obtinere acte de la ONRC;

RESURSE UMANE:
Intocmirea Contractului Individual de Munca, decizii ,anexe la C.I.M.;
Raportare REVISAL;
Inregistarea societatii la I.T.M.;
Obtinere parola I.T.M.
Contabilitatea persoanelor fizice autorizate:
Verificarea registrului de incasari si plati;
Verificarea fiselor analitice pe platitor

Grupul RCI este un in furnizarea de servicii si solutii complexe de natura financiar-contabila. Am luat nastere in anul 2003 pentru a oferi servicii personalizate si ne-am propus ca in urma colaborarii cu noi sa obtineti o gama larga de beneficii pe care le prezentam mai jos, fara insa a ne limita la ele:
Servicii contabile profesionale complete;
Respectarea legislatiei financiar - contabile in vigoare;
Oferirea de explicatii, consultanta, sfaturi si indrumari;
Explicarea functionarii contabilitatii in domeniul de activitate, obligatiile ce revin fata de Administratia Financiara, Inspectoratul de Munca etc, precum si avantajele oferite de legislatia romaneasca;
Pregatirea si informarea la zi a clientului pentru un eventual control fiscal;
Asumarea responsabilitatii cu privire la termenele de predare a declaratiilor si a altor angajamente cum ar fi responsabilitatea profesionala asupra lucrarilor efectuate privind modul de calcul al impozitelor si al inregistrarilor contabile, inclusiv respectarea confidentialitatii asupra lucrarilor efectuate astfel incat clientii nostri sa aiba incredere in serviciile oferite;
Gasirea celor mai avantajoase solutii financiare in baza experientei acumulate de catre firma de contabilitate si in baza colaborarii cu firme multinationale;
Lucrul cu o echipa tanara si dinamica si bine pregatita profesional

Expirat
Contabil  -  RCI EXPERT ADVISER

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles