Publicat 29 Nov 2019 | Expiră 30 Dec 2019

Contabil

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Studii superioare;
Membru CECCAR – constituie un avantaj;
Cunostinte in operarea programului MS Office ( Excel, Word, Powerpoint) si Internet;
Cunoasterea programului SAP constituie un avantaj;
Limba engleza – vorbit si scris (fluent la nivel business); Limba germana-constituie avantaj
Abilitati de comunicare si negociere;
Corectitudine, ambitie, atitudine principiala in relatiile interpersonale;
Obiectivitate in evaluarea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale; capacitate de reactie;
Abilitati excelente de comunicare si relationare;
Spirit de echipa dar si capacitate individuala de lucru;
Atentie la detalii si acuratete;
Capacitati de analiza si sinteza;
Stabilitate mentala, echilibru emotional si atitudini constante;
Putere de decizie si responsabilitate;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Prelucrarea situatiilor financiare
Evidenta contabila
Verificarea si inregistrarea facturilor
Crearea si transmiterea declaratiilor catre autoritati (ANAF, INTRASTAT etc.)
Participarea la pregatirea situatiilor financiare lunare, trimestriale, anuale
Validarea si gestionarea conturilor, furnizorilor, clientilor etc
Planificarea bugetului;
Planificarea si efectuarea platilor in tara si in strainatate;
raportare periodica;
Persoana de contact pentru consultanta fiscala, audit, asigurare, banci si autoritati, in toate problemele legate de finante si contabilitate;

De la o idee la un concept de succes! mömax inseamna: acasa in trend, la preturi mici

mömax ofera soluții de locuințe la prețuri accesibile și atractive.

Clientul și împlinirea dorințelor sale constituie centrul intereselor noastre. Atitudinea fata de clientii nostri este caracterizata de o onestitate absolută, corectitudine, precizie și respectarea angajamentelor. Loialitatea clienților trebuie să fie asigurată prin servicii perfecte și printr-o procesare fara cusur a comenzilor. Fiecare dintre noi ar trebui să devina client permanent al mömax.

Expirat
Contabil  -  Moemax RO SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles