de ani Fără Frică...

Publicat 15 Nov 2019 | Reactualizat 13 Dec 2019 | Expiră 15 Dec 2019

Contabil

1 post

Candidatul ideal

Studii superioare profil economic absolvite
Experienta profesionala: 3-5 ani experienta in domeniu
Limbi straine: engleza, franceza - minim nivel mediu.
Persoana organizata, responsabila
Corectitudine, meticulozitate
Abilitati de analiza si sinteza
Atentie la detalii
Bune aptitudini de calcul numeric
Bune abilitati de comunicare

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti, se subordoneaza Contabilului sef si nu are persoane in suborbine.
Contractul este pentru o perioada nedeterminata.

Responsabilitati:

  • inregistreaza cronologic si sistematic facturile originale de achizitii si prestari servicii (cont 401) si contarea lor intr-un sistem ERP
  • verifica concordanta comenzilor emise in programul de achizitii si relationeaza cu departamentele pentru completarea si corectarea eventualor erori
  • Reevalueaza lunar soldurile de furnizori in valuta
  • emiterea/transmiterea confirmarilor de solduri pentru furnizorii in lei si in valuta
  • Verificare corectitudine balanta furnizori
  • analiza conturilor pentru care tine evidenta (enumerate mai sus)
  • indosareaza si arhiveaza documentele justificative originale
  • realizeaza punctaje cu furnizorii interni si externi, de cate ori este necesar
  • transmite raspunsuri si confirmari pentru punctajele cu furnizorii
  • intocmeste documentele de raspuns pentru popririle ANAF
  • urmareste si arhiveaza toate documentele legate de serviciile nerezidenti pentru intocmirea declaratie anuale 207 - certificat de rezidenta, contract, factura, conventia de dubla impunere
  • intocmeste rapoarte si situatii la cererea Contabilului sef
  • orice alte sarcini primite de la Contabilul sef in conformitate cu postul ocupat
Beneficii: mediu de lucru placut, salariul atractiv, bonuri de masa, prime de Paste si de Craciun, asigurare de sanatate

Numai candidatii selectati vor fi contactati

Descrierea companiei

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale

Contabil  -  IMSAT SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles