Publicat 23 Iun 2019 | Reactualizat 05 Iul 2019 | Expiră 24 Iul 2019

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

persoana atenta la detalii;
persoana meticuloasa, dornica sa invete si sa vina in intampinarea clientilor;
fire analitica;
persoana rezervata.

Descrierea jobului

Postul de contabil presupune tinerea evidentei contabile a societatilor din portofoliul SMARTCONTA BUSINESS SRL.
Înregistrarea cronologica si sistematica a documentelor financiar contabile pentru un anumit portofoliu de clienti. Înregistrarea urmatoarelor documente: facturi furnizori, facturi clienti, chitanþe, extrase de banca, leasing financiar. De asemenea reevaluarea conturilor in valuta, înregistrarea subventiilor pentru investitii, cheltuieli si venituri in avans.
Calcul impozit pe profit, calcul tva, calcul impozit pe venitul microintreprinderilor.
Inregistrare salariati in revisal si întocmire stat de plata, contracte de munca, adeverinte, note de lichidare.
Întocmire, corelare balanta de verificare, întocmire si depunere declaratii fiscale (100, 112, 300, 390, 394, 301, 311, fond de mediu, intrastat) si bilant contabil anual, semestrial si interimar.

Societatea SMARTCONTA BUSINESS SRL este infiintata din anul 2016 si are un portofoliu de clienti in crestere, pentru care are nevoie de un nou coleg.

Expirat
Contabil  -  SMARTCONTA BUSINESS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles