Publicat 18 Mar 2019 | Expiră 18 Apr 2019

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte specifice:
(Avantaj) Cunoasterea programului de lucru VBacount;
(Avantaj) Facturare;
Meticulozitate, acuratete si atentie la detalii.
Lucrul in echipa;
Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
Orientarea spre rezultat;
Multitasking, capacitate de lucru in echipa, adaptabilitate, flexibilitate.
Atentie sporita pentru detalii;
Rezistenta la stres;
Capacitati bune de organizarea si prioritizarea sarcinilor;
Implicare si spirit de initiativa;
Experienta minima in domeniu, de minim 3 an;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Gestiunea stocurilor de productie;
Facturare;
Efectuarea inregistrarilor contabile in conformitate cu legislatia in vigoare;
Elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative;
Efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;
Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat (VB count) a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.
Inregistrarea si indosarierea facturilor si urmarirea incasarilor la termen a facturilor emise catre clienti;
Colectarea si inregistrarea in contabilitate a chitantelor, dispozitiilor de plata sau incasare, deconturilor si documentelor aferente platilor efectuate de firma, completarea si inchiderea zilnica a Registrului de casa.
Colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii.
Participarea la inventarierea anuala in vederea inchiderii bilantului contabil si furnizarea datelor corecte si complete membrilor comisiei de inventariere.
Respecta prevederile legale in domeniu;
Cunoaste si contribuie la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;
Se achita de atributiile prevazute in fisa postului si de sarcinile concrete de munca conform criteriilor de performanta ale postului;

Beneficii:
Posibiliatatea de a lucra in cadrul unui mediu profesionist;
Posibilitatea de a beneficia de training;
Posibilitatea de a avansa;

Firma Labrador Trade SRL, activeaza in sectorul de morarit si panificatie din anul 1993, fiind una dintre firmele de top din sectorul privat brailean.Principalul domeniu de activitate, vizeaza producerea si distributia produselor de panificatie.

Expirat
Contabil  -  Labrador Trade SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles