Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 14 Apr 2019 | Expiră 22 Apr 2019

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Noi credem ca munca in contabilitate este un loc de explorare, creativitate, crestere profesionala si relatii interpersonale. Membri echipei noastre se mandresc cu munca lor şi sa construiasca drumul spre succes al altor compani. Suntem bucurosi sa invitam in echipa noastra colegi talentati si cu pasiune.

  • Studii superioare de specialitate (profil finante – contabilitate);
  • Experienta intr-o pozitie similara de minimum 1 an;
  • Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
  • Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa;
  • Persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare;
  • Capacitatea de asumare a responsabilitatilor;
  • Delegarea responsabilitatilor si antrenarea personalului din subordine;
  • Constituie un avantaj cunoasterea la nivel avansat a urmatoarelor:
- programul de operare Excel;
- soft de contabilitate SAGA/NEXUS;
- limba engleza (obligatoriu);

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Opereaza si verifica documentele financiar - contabile;
  • Verifica balantele contabile, si intocmeste bilanturile si anexele specifice ;
  • Verifica inchiderile contabile lunare, inclusiv a balantei de verificare cu respectarea prevederilor planului de conturi si a legislatiei in vigoare;
  • Intocmeste si transmite catre clienti rapoartele contabile, in functie de solicitarile acestora;
  • Calculeaza impozitele si taxele specifice fiecarui client in parte;
  • Intocmeste si depune declaratiile lunare, trimestriale si anuale;
  • Colaboreaza cu auditorii interni si externi pentru completarea dosarelor de audit.

Beneficii :
  • Pachet salarial atractiv si motivant discutabil la interviu;
  • Mediu de lucru placut, in cadrul unei echipe tinere;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala pe termen mediu si lung;
  • Telefon de serviciu;
  • Asigurare medicala privata;

STRATEGIC CONT EXPERT SRL este o firma de contabilitate, expertiza contabila, salarizare si administrare de personal, infiintata in anul 2008, si este membra CECAR.
Firma noastra presteaza servicii de contabilitate, consultanta fiscala, financiara, de afaceri, juridica, precum si alte servicii.

Expirat
Contabil  -  STRATEGIC RECRUITMENT & HR SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles