Publicat 28 Feb 2019 | Reactualizat 28 Mar 2019 | Expiră 31 Mar 2019

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

WEDOHR recruteaza pentrul clientul sau ce isi desfasoara activitatea in domeniul constructiilor din piata naturala o persoana pentru postul de contabil.

Profilul candidatului:
Absolvent studii superioare economice;
Expert contabil;
Cunostinte bune de limba engleza;
Experienta de minimum 5 ani intr-o pozitie similara;
Experienta in productie, ideal constructii/santier;
Abilitate de sinteza si de a efectua analize financiare si previziuni privind realizarea indicatorilor financiari stabiliti in procesul de bugetare;
Disponibilitate la efort si invatare;
Curiozitate profesionala, receptivitate la nou, dinamism;
Utilizarea pachetului MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint).

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
Inregistreaza facturile de achizitii, extrasele de bancă, registrele de casă şi deconturile;
Emite facturi diverse;
Mentine evidenţa mijloacelor fixe;
Intocmeste declaratii fiscale;
Asigura inregistrarea si prelucrarea documentelor financiare, evidenta incasarilor si platilor;
Evidenta si urmarirea datoriilor fata de bugetul statului, bugetele locale, furnizori, salariati;
Asigura desfasurarea corespunzatoare a operatiunilor de decontare cu furnizorii si clientii, urmarirea debitorilor si a creditorilor;
Asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Participa la analize economice complexe initiate de superiorul direct;
Respecta procedurile de lucru privitoare la postul sau;
Propune masuri pentru imbunatatirea si planificarea eficienta a activitatii din departament.

Echipa WeDOHR, cu o experienta de peste 10 ani in domeniul Resurselor Umane ofera servicii complete, profesionale si dedicate nevoilor specifice ale clientilor in sfera managementului resurselor umane.

Expirat
Contabil  -  WedoHR

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles