check_circle

Job verificat

|Publicat 11 Feb 2019 | Reactualizat 07 Mar 2019 | Expiră 07 Apr 2019

Contabil

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii superioare - diplomă universitară în contabilitate / finanțe / economie;
- competențe în MS-Office (în special Excel) și ERP;
- cunoștințe limba engleză mediu/avansat;
- bună cunoaștere a legislației contabile și fiscale;
- abilități excelente de analiză și rezolvare a sarcinilor multiple – prioritizare, adaptabilitate la schimbarea sarcinilor și responsabilităților;
- abilitatea de a lucra cu și respecta termenele-limită;
- atenția la detalii și capacitatea de a menține stricte standarde de confidențialitate;
- proactiv, responsabil și ambițios;
- capabil să lucreze în echipă, cu excelente abilități de comunicare scrisă și verbală.

Descrierea jobului

- evidență contabilă complete;
- sarcini contabile generale: introducerea datelor, evidența contabilă și balanța lunară;
- contabilitate bancară și numerar;
- jurnal de vânzări și de cumpărare;
- contabilitatea activelor fixe;
- întocmirea rapoartelor financiare și a statisticilor necesare;
- închideri lunare;
- întocmirea declarațiilor obligatorii din punct de vedere legal;
- experiență relevantă în lucrul cu software-ul Charisma sau Saga.
- respectarea standardelor Grupului în colaborare cu toate celelalte departamente.

Artmark, prima casă de licitații de artă din România ce funcționează la standarde internaționale, aduce de 10 ani, colecționarii și pasionații de artă mai aproape de cele mai bune opere pe care piața de artă românească le are de oferit. De la prima licitație din decembrie 2008 și până astăzi, Artmark a organizat sute de licitaţii de artă la nivel național, precum și licitații-duplex la nivel internațional, dar și licitații online-only, care au pus în vânzare aprox. 40.000 de opere de artă şi obiecte de colecţie.

Expirat
Contabil  -  Artmark - Casă de licitații de artă