Publicat 31 Ian 2019 | Reactualizat 28 Feb 2019 | Expiră 03 Mar 2019

Contabil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta de minim 1-2 ani in contabilitate (primara)
Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate reprezinta un avantaj
Absolvirea unei facultati de profil contabil/financiar reprezinta un avantaj
Seriozitate, stabilitate si maturitate profesionala
Atitudine pro-activa, excelenta abilitati de organizare si comunicare
Cunoscator al pachetului MS office, nivel avansat

Descrierea jobului

Inregistreaza corect si la timp in contabilitate documentele justificative primite pentru operatiunile patrimoniale
Evidenta contabila si extracontabila a mijloacelor fixe, a obiectelor de inventar si a stocurilor
Primeste, verifica si inregistreaza in contabilitate facturile de la furnizori si cele emise catre clienti.
La sfarsitul lunii verifica primirea/ emiterea in contabilitate a tuturor facturilor conform contractelor incheiate de catre societate
Inregistreaza zilnic in contabilitate extrasele de banca si a registrului de banca
Poate efectua operatiuni bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc), in functie de necesitati
Raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentei primare privind activitatile de incasari si plati prin Efectueaza operatiunile legate de numerar
Primeste si urmareste documente justificative pentru decontare cheltuieli, verifica si inregistreaza documente justificative aduse, efectueaza calculul diurnei cuvenite in cazul deconturilor de deplasare
Indosariaza documentele cu care lucreaza
Participa la efectuarea inventarului anual al patrimoniului
Participa la activitatile de sustinere a auditului statutar si /sau financiar

Founded in 2012, High-Tech Systems & Software offers software applications and solutions tailored to enhance business processes and operational performance for various industries. The solutions and services offered by HTSS are implemented at companies with a diversified vertical coverage in Romania, Bulgaria, France, Germany, Poland, Hungary, Slovakia. Our passionate team is always in contact with latest technologies and we provide an excellent work environment and best opportunity for professional development. As our activity is growing at a fast pace we are looking for new colleagues to join our great team.

Expirat
Contabil  -  High-Tech Systems & Software S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles