CONTABIL (zona Unirii)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Limba engleza, scris + vorbit nivel avansat.

• Studii superioare cu specializare in domeniul financiar contabil;
• Experienta de minim 2 ani pe un post similar ;
• Bune cunostinte utilizare PC, viteza la inregistrarea documentelor;
• Bune cunostinte de legislatie contabila si fiscala;
• Persoana ordonata, comunicativa, obisnuita cu lucrul in echipa, atenta la detalii, rezistenta la stres;
• Permis de conducere.

Descrierea jobului

Responsabilitati
• Contabilul junior va asigura înregistrarea cronologică şi sistematică a operaţiunilor financiar-contabile angajate de societate in conformitate cu legislatia in vigoare si cu procedurile interne;
• Opereaza, conform procedurilor aferente, in sistemul informational contabil urmatoarele: facturile de vanzare;facturile furnizorilor de servicii , utilitati si alte cheltuieli operationale.
• Intocmeste raportari speciale pentru clienti;

Avantaje:
  • Pachet salarial in functie de performanta;
  • Salariu motivant, corespunzator pregatirii si experientei, cu posibilitati de crestere;
  • Traininguri profesionale;
  • Posibilitati de avansare in cariera si de acumulare de experienta profesionala solida si variata. Pregatire profesionala permanenta, intern si externalizat;
  • Tichete de masa;
  • Team building.

Unioncont Expert este formată din experți contabili și contabili cu experiență, membră a Corpului Experților Contabili și a Contabililor Autorizați din România, ce oferă servicii complete de contabilitate și consultanță financiară pentru companii din București și Ilfov.
Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 24 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos