de ani Fără Frică...

Publicat 29 Ian 2016 | Reactualizat 26 Feb 2016 | Expiră 01 Mar 2016

Contabil specializat in activitate comert en gros /retail/achizitii intracomunitare si import

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare de specialitate (comert) - Absolvirea Academiei de Studii Economice
- Calificare profesionala in meseria de contabil - CECAR - reprezinta un avantaj
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat
- Cunostinte de contabilitate comerciala;
- Experienta in domeniu de minim 3 ani – 5 ani;
- Cunostinte foarte bune operare PC (MS Office - mai ales Microsoft Excel);
- Cunostinte excelente de comert en gros /retail/achizitii intracomunitare si import -
- Atentie la detalii;
- Spirit de echipa;
- Abilitate foarte buna de comunicare;
– Persoana organizata, dinamica;
- Cunoasterea legislatiei economice in vigoare;
- Cunoasterea mecanismelor financiar-contabile ale intreprinderii;
- Stabilitate psihica, echilibru emotional, constanta in atitudini si manifestari;
- Gandire clara, rationament logic, capacitate de analiza si capacitate de sinteza;
-Asumarea responsabilitatilor.

Doar persoanele care corespund criteriilor mentionate mai sus vor fi chemate la interviu.
Candidatii pot trimite cv-ul si la adresa resurse.umane@ramadanorth.ro

Descrierea jobului

Intocmirea situatiilor companiei cu privire la Comert en gros /retail/achizitii intracomunitare si import ;
- Verificarea documentelor cu privire la Comert en gros /retail/achizitii intracomunitare si import
- Efectuare plati;
- Urmarirea soldurilor contabile, extrase cont
- Inregistrarea extraselor de cont bancare;
- Intocmirea diverselor situatii, cheltuieli, rapoarte, evidente, incasari
- administrare operatiuni de import-export si intracomunitare;
- intocmire facturi export-import
- intocmire packing list
- intocmire situatii pentru partenerul extern
- urmarire contracte si documente conexe (facturi si plati bancare, scrisori de garantii, bilete la ordin, cecuri, declaratii vamale si diverse documente specifice);
- urmarire rapoarte plati / incasari pe categorii clienti, furnizori si taxe;
- raportari de specialitate;
- corespondenta bancara specifica operatiunilor de import-export si intracomunitare

Beneficii:
Se vor discuta in cadrul interviului.

Firma de comert import si distributie de prim rang in Romania

Expirat
Contabil specializat in activitate comert en gros /retail/achizitii intracomunitare si import  -  SC DE SILVA EXCLUSIV SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles