Contabil - Shopping Center

NEPI Rockcastle - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta:
Studii superioare absolvite cu specializare financiar - contabila;
Experienta de 2-3 ani pe o pozitie similara;

Abilitati & atitudine:
Comunicare pozitiva & asertiva in discutii cu interlocutori diferiti;
Adaptarea stilului de comunicare in functie de partenerul de discutie;
Foarte bune abilitati de negociere atat cu clienti interni cat si externi;
Abilitati foarte bune de planificare si organizare a propriei activitati;
Nivel crescut de responsabilitate si atentie in intocmirea si gestionarea de documente necesare activitatii desfasurate;
Abilitati de gestionare eficienta a resurselor alocate si orientare spre cresterea profitabilitatii;
Ambitie si curiozitatea de a invata lucruri noi intr-un mediu de lucru dinamic si complex;
Atitudine pozitiva, proactiva si orientata spre gasirea de solutii creative in situatii variate;
Asumarea responsabilitatii pentru sarcinile alocate si rezultatele obtinute;
Engleza – nivel mediu;
MS Office – nivel mediu.

Descrierea jobului

Verifica modul de intocmire a registrului de casa si a documentelor anexate, precum si exactitatea soldului si concordanta acestuia cu soldul din balanta analitica;
Intocmeste lunar facturile proforme/fiscale;
Coordoneaza activitatea de refacturare utilitati;
Emite anexe si documente suport pentru facturile emise;
Verifica din punct de vedere fiscal documentele primite (facturile de la furnizori);
Pastreaza legatura cu furnizorii pe partea financiara;
Emite notificari furnizorilor si asigura corespondenta cu acestia;
Inregistreaza in contabilitate facturile emise si urmareste fluxul lor;
Inregistreaza in contabilitate extrasele bancare pentru toate conturile si toate valutele;
Calculeaza si emite facturi de penalitati;
Tine evidenta facturilor emise, inregistrandu-le pe tipurile de venituri corespunzatoare si TVA;
Intocmeste balanta analitica a tuturor conturilor;
Verifica corectitudinea soldurilor pentru toti clientii si efectueaza punctaje pe fisa acolo unde sunt neconcordante;
Inregistreaza lunar operatiunile de reevaluare a conturilor in valuta;
Tine evidenta si urmareste situatia CEC-urilor, BO, scrisorilor de garantie si anunta chiriasii sa le reinnoiasca daca au fost executate sau urmeaza sa expire;
Intocmeste documentatia pentru executarea scrisorii de garantie daca este cazul;
Verifica contractele cu furnizorii, chiriasii pentru a vedea daca facturile sunt in concordanta cu contractele;
Asigura implementarea procedurii de achizitii;
Se asigura ca exista contracte, anexe, documente justificative la facturile de achizitie;
Inregistreaza pe costuri toate sumele datorate sau achitate reprezentand cheltuieli de deplasare, protocol, reclama, transport, posta servicii, etc;
Gestioneaza procesul de reconciliere a cheltuielilor comune;
Intocmeste lista de estimari venituri si cheltuieli la inchiderea lunara;
Efectueaza si transmite lucrari pentru intocmirea balantei si a raportarilor financiare preliminare lunare;
Intocmeste rapoartele lunare si anuale de reconciliere service-charge, bugete, etc;
Notifica chiriasii de intarzierea la plata a facturilor restante;

Intocmeste dosarele cu toate documentele cerute de Administratia Financiara, DITL;
Inregistreaza la DITL orice modificare aparuta in cadrul mijloacelor fixe declarate astfel incat sa fie in concordanta cu evidentele contabile;
Efectueaza inventarierea pentru gestiunile stabilite conform deciziei de inventariere anuala;
Arhiveaza documentele primare si centralizatoarele;

NEPI Rockcastle este cea mai mare companie imobiliara din Europa Centrala si de Est, listata la Bursa de Valori din Johannesburg si Euronext Amsterdam. Compania detine in prezent peste 54 de proprietati (retail si spatii office) in 8 tari, ocupand pozitii de top in Romania, unde este cel mai mare detinator de proprietati de retail, Polonia si Slovacia si cu o prezenta semnificativa in Ungaria, Croatia, Bulgaria, Cehia si Serbia.
Publicat 2 iul. 2021 Expiră 1 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos