Contabil senior

FlyGo Voyager SRL - 2 poziții
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii economice superioare cu diplomă de licență sau echivalentă;
Cel putin 1 an experiență în domeniul financiar-contabil;
Excelente cunoștințe de utilizare softuri de contabilitate și aplicatii Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
Capabilități de lucru și cooperare în echipă;
Abilități bune de comunicare;
Persoana capabila sa asigure operarea cu eficienta a documentelor precum si analiza lucrarilor de inchidere contabila de sinteza : balante de verificare, bilanturi contabile , alte lucrari si raportari contabile.

Descrierea jobului

Inregistreaza corect si la timp în programul de contabilitate facturile de furnizori, extrase de banca, registru de casa și deconturi de cheltuieli ale salariaților;
Verificarea lunara a componentei soldurilor si rulajelor conturilor pe care le are in responsabilitate
Verificarea corectitudinii informatiilor jurnalului de cumparari si de vanzari
Intocmirea diverselor rapoarte si situatii financiar-contabile
Verifica si înregistreazs lunar estimarile de cheltuieli în evidența contabila;
Inregistreaza notele contabile de salarii din centralizatorul primit de la departamentul de resurse umane;
Reconcilieaza fisele de cont din aria de responsabilitate;
Raspunde de încadrarea corecta a veniturilor si cheltuielilor pe centre de cost;
Participa la întocmirea lucrarilor de închidere a exercitiului financiar-contabil;
Verifica conformitatea documentelor contabile justificative în baza reglementarilor legale în vigoare.

Tripaldo Group este o agentie de turism online, care face parte din grupul Fly Go.

Pasiunile noastre sunt calatoriile, iar pentru a arata acest lucru, ne straduim mereu sa oferim cele mai bune servicii clientilor nostri: bilete de avion low cost si de linie, city break-uri, rezervari hoteluri, servicii de inchirieri auto si ghiduri turistice. Valorile pe care le apreciem cel mai mult si dupa care ne ghidam zilnic sunt aprecierea fata de cei din jur, respectul si pasiunea pentru munca facuta cu drag, inovatia si dorinta constanta de a evolua.

Ne dorim in echipa oameni de la care sa avem ce invata si cu care sa putem construi lucruri de calitate, deoarece vrem sa putem oferi intotdeauna cele mai frumoase experiente tuturor iubitorilor de calatorii.

Daca te consideri persoana potrivita, haide sa invatam si sa calatorim impreuna!

Publicat 20 Iul. 2022 Reactualizat 17 Aug. 2022 Expiră 19 Aug. 2022