Contabil senior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 6000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Pregatire profesionala: Studii economice superioare;
  • Experienta: minim 3 ani in domeniul financiar-contabil;
  • Job type: full time
  • Cerinte specifice:
- Cunoștințe utilizare sisteme ERP (avantaj Saga);
- MS Excel nivel avansat, cunoasterea legislatiei financiar-contabile;
- Abilitati de comunicare, lucru in echipa, orientare catre rezultate, atitudine proactiva, constiinciozitate, corectitudine, promptitudine la solicitari;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Oferi suport in intocmirea si planificarea situatiilor financiare lunare, semestriale, anuale, realizand o analiza detaliata a datelor financiar - contabile in scopul imbunatatirii performantelor economice ale companiei;
  • Intocmesti facturile emise de societate asigurandu-se de centralizarea lor corecta in sistemul intern, intocmeste bonuri fiscale si chitante aferente facturilor incasate;
  • Incasezi numerar de la clienti in urma facturilor emise;
  • Ofera suport in procesul de salarizare;
  • Elaborezi proceduri interne privind activitatea financiar-contabila si actualizeaza procedurile financiar-contabile existente si se asigura de respectarea lor intocmai;
  • Raspunzi de mentinerea relatiei cu partenerii comerciali ai companiei, din perspectiva incasarilor si platilor catre acestia;
  • Raspunzi de consemnarea corecta in documentele justificative a tuturor operatiilor referitoare la patrimoniul societatii in conformitate cu prevederile legale in vigoare.
  • Oferi suport in inchiderile de luna, pe activitatile financiar contabile (balanta de verificare, declaratii) in termenele legale si interne;
  • Oferi suport in intocmirea rapoartelor de analiza financiar contabila catre managerul companiei (recurente sau ad hoc) asupra activitatii companiei si propune masuri de imbunatatire sau corectie.
#beblitzer

Blitz reprezinta de un deceniu pe piata imobiliara clujeana un reper in ce priveste calitatea si diversitatea serviciilor imobiliare, oferite printr-o retea extinsa de agenti imobiliari specializati, supusi continuu unor procese de crestere si dezvoltare profesionala.

Fiind cea mai importanta agentie imobiliara din Cluj, ne caracterizeaza orientarea spre nevoile fiecarui client, motiv pentru care ne diversificam si personalizam permanent gama de servicii integrate de consultanta imobiliara, astfel incat clientii nostri sa castige timp, sa depuna efort minim si sa primeasca cat mai mult posibil, inainte, in timpul si dupa finalizarea tranzactiei imobiliare.

Publicat 30 iun. 2022 Reactualizat 30 iul. 2022 Expiră 30 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos