Contabil Senior

WERZALIT LEMN TECH SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare de profil economic.
  • Experienta profesionala in domeniu minim 2 ani.
  • Cunostinte avansate operare PC (MS Office).
  • Persoana responsabil(a), buna capacitate de organizare si stabilire a prioritatilor.
  • Atitudine pozitiva, fire comunicativa si proactiva.
  • Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate.
  • Cunoasterea standardelor nationale de contabilitate si a legislatiei in domeniu.
  • Limba engleza si/sau germana-nivel mediu (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Oras de lucru: Lugoj

Responsabilitati principale:
  • Intocmeste evidentele contabile ( registre si jurnale);
  • Intocmeste si verifica balanta lunara, bilantul semestrial si anual;
  • Depune declaratii Statistica – lunar, trimestrial si anual si BNR;
  • Intocmirea declaratiilor lunare si deconturilor de TVA;
  • Efectuarea notelor contabile (salarii, amortizari, leasing, inchidere luna);
  • Raspunde de organizarea si controlul inventarierii patrimoniului societatii;
  • Inregistreaza evidenta productiei finalizate si a celei in curs de executie;
  • Cunoasterea la zi a legislatiei fiscale – contabile si intelegerea implicatiilor modificarilor legislative raportate la activitatea firmei;
  • Asigurarea evidentei contabile a operatiunilor economice ale companiei in conformitate cu legislatia in vigoare.
  • Intocmirea unor diverse rapoarte financiare

SC Werzalit Lemn Tech SRL este o companie care are ca principal obiect de activitate producția din lemn stratificat și poate fi caracterizată printr-o capacitate mare de fabricație, număr mare de variante tipologice și dimensionale, diversificare, dar și adaptare continuă la cerințele pieței. În momentul de față, compania deține un portofoliu compus din lamele și elemente de ramă din lemn stratificat de fag pentru somiere de pat și mobilier de odihnă; furnir tehnic de fag și blaturi de masă CARINO din HPL (high pressure laminate) de interior și exterior. Compania este pe piata din Romania de peste 20 ani si are in prezent peste 200 angajati.
Publicat 8 Iun. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.