Contabil Senior

SKILLD by eJobs - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Salut! Noi suntem SKILLD by eJobs și ne-am propus să conectăm super talente cu super companii.

În acest moment suntem în căutarea unui Contabil Senior pentru unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii de consultanță de pe piață.

Ai experienta în contabilitate în cadrul unei companii ce oferă servicii de consultanță? Așteptăm Cv-ul tău!

Cerințe:
  • Să fii o persoană deschisă, sociabilă, organizată, cu pasiune pentru contabilitate,
  • Să ai finalizate studiile superioare în domeniul economic
  • Să ai cel puțin 4 ani experiență în contabilitate
  • Să ai experiență în coordonarea unei echipe
  • Să ai o certificare locală/internațională (finalizată sau în proces de finalizare)
  • Să fii un bun cunoscător al programului Navision Dynamics
  • Să ai experiență în utilizarea unui sistem ERP
  • Să cunoști limba engleză la un nivel avansat
  • Să fii un bun cunoscator de Excel

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Coordonarea proiectelor alocate și a echipei de contabili care lucrează pe proiectele respective, planificarea și controlul operațiunilor efectuate la nivel de echipă
  • Pregătirea închiderilor de an și înregistrarea operațiunilor de închidere (în cazuri complexe în colaborare cu Accounting Manager)
  • Pregătirea rapoartelor periodice și ad-hoc pentru managementul companiilor din portofoliu
  • Pregătirea rapoartelor statistice sau a rapoartelor pentru Banca Națională și a diverselor instituții
  • Pregătirea declarațiilor lunare obligatorii (în anumite situații, rambursarea de TVA se face în colaborare cu Tax Manager)
  • Acordarea asistenței în inițierea colaborării cu un Client nou
  • Comunicarea cu clienții (cu precădere în cazul unor spețe complexe)
  • Acordarea suportului metodic echipei pe care o coordonezi

Beneficii:
  • Bonus anual în funcție de performanță
  • Tichete de masă
  • Abonament medical la o clinică privată cu renume
  • Locație centrală și flexibilitatea programului de muncă
  • Home office
  • Concediu de studiu plătit
  • Zile extra de concediu de odihnă
  • Curs de engleză, traininguri interne, susținere financiară pentru diverse traininguri/ conferințe externe
  • Ceai, cafea și fructe la birou
  • Abonament Bookster
  • Șansa de a te dezvolta și de a lucra alături de colegi prietenoși, cu un puternic background profesional
Publicat 18 apr. 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 18 mai 2022