CONTABIL SENIOR

SC IPSO SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de specialitate;
  • Experiență pe un post similar de minim 4 ani;
  • Cunoștințe solide de contabilitate și de legislație financiar - contabilă;
  • Cunoștințe solide de fiscalitate;
  • Bune cunoștințe de operare PC (MS Office, programe de contabilitate);
  • Bună capacitate organizatorică;
  • Capacitate de analiză, capacitatea de a lucra atat în echipă dar si independent;
  • Experienta anterioara in operare/implementare ERP reprezinta un avantaj;
  • Comunicare in limba engleza –nivel mediu.
Profil Candidat
  • Capacitate de analiză;
  • Atenție și meticulozitate.

Descrierea jobului

  • Inregistreaza facturi de livrari intracomunitare/achizitii intracomunitare/servicii intracomunitare;
  • Realizeaza activitati legate de stocuri: verificari tranzactii stoc piese de schimb si utilaje, justificare solduri conturi de stoc, reconcilieri;
  • Inregistreaza facturi de cheltuieli;
  • Intocmeste jurnale de vanzari - cumparari
  • Declaratii fiscale 100/300/390/394;
  • Inregistreaza operatiuni in valuta;
  • Inregistreaza provizioane diverse.
Beneficii
  • Salariu motivant, la care se adaugă bonusuri, prime de fidelitate și de performanță;
  • Tichete de masă, asigurare de viață și de sănătate, Bookster;
  • Reduceri la abonamente: WorldClass, 7 Card, Sensiblu;
  • Formare profesională în concordanță cu noutățile din domeniu.

Parte a grupului francez Monnoyeur, cu o retea de birouri extinsa in 9 tari, IPSO Agricultura reprezinta compania numarul 1 de masini si utilaje agricole. Pe piata din Romania, compania este prezenta pe piata utilajelor agricole din anul 1996, oferind solutii integrate producatorilor agricoli, de la piese de schimb, service in camp, pregatirea operatorilor, optimizarea si monitorizarea flotei de utilaje si pana la solutii de finantare adaptate nevoilor acestora.

Cu o experienta de peste 25 de ani in domeniul agriculturii si peste 520 de angajati in 22 de puncte de lucru la nivel national, Ipso Agricultura isi pastreaza pozitia sa de lider pe piata din Romania. Printre marcile de top din portofoliu Ipso Agricultura se numara branduri de top, precum: Bednar FMT, Kuhn ( cu o experienta de 180 de ani in fabricarea utilajelor agricole ), Manitou ( lider in fabricarea incarcatoarelor telescopice), Bednar FMT (parte a grupului STROM Centre, unul dintre cei mai mari fabricanti si distribuitori de utilaje agricole din Europa Centrala), Fliegl, Pichon, Perard (nume de referinta in mediul agriculturii mecanizate, furnizor de remorci de transbordare si remorci de imprastiat ingrasaminte chimice ), Kemper, Zurn, Geringhoff, Grasdorf, Laforge, Pellenc, Bauer, Rivulis Irrigation si multe altele. De asemenea, IPSO Agricultura este importator unic autorizat al masinilor si utilajelor John Deere, cel mai mare producator de utilaje agricole la nivel mondial, oferind fermierilor din Romania o gama completa de tractoare, combine de recoltat, prese de balotat, masini de erbicidat, utilaje de cultivare si sisteme de management agricol.

Daca esti o persoana motivata, ambitioasa si dornica sa evoluezi intr-un mediu exigent, divers si stimulativ, ai o atitudine deschisa spre invatare si poti da dovada de implicare si responsabilitate, vino sa cresti impreuna cu IPSO Agricultura. Valorile noastre sunt si valorile tale.

Alatura-te echipei IPSO si hai sa ducem agricultura la urmatorul nivel!

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 28 feb. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos