Contabil Senior

VOITTO TETHYS SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 700 - 1000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Absolvent/a de studii superioare in domeniul economic
  • Experienta anterioara in contabilitate (minim 5 ani - este un plus experienta intr-o firma de contabilitate)
  • Cunostinte pachet Office si Saga
  • Bune aptitudini de comunicare si relationare
  • Capacitate de planificare si organizare
  • Cunostinte solide Codul fiscal si standarde contabile din Romania
  • Atentie la detalii si capacitatea de a gestiona sarcini multiple si complexe

Descrierea jobului

Descriere job - responsabilitati:
  • Inregistrare documente contabile in conformitate cu specificul activitatii fiecarui client si legislatia in vigoare
  • Verificarea documentelor clientilor inregistrate de juniorii din echipa
  • Intocmire declaratii fiscale pentru clientii societatii
  • Suport si consiliere clientilor alocati
  • Intocmire situatii financiare
Beneficii:
  • Salariu motivant in functie de pregatirea profesionala si performanta
  • Asigurare medicala
  • Decontare transport
  • Mediu de lucru placut
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul financiar contabil

Voitto Tethys este o societate de contabilitate, membră a C.E.C.C.A.R. (Corpul Experților Contabili și Contabililor Autorizați din Romania), având în componenţa sa experţi contabili, consultanți fiscali, personal de specialitate în domeniul financiar-contabil și resurse umane.
Publicat 26 ian. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos