CONTABIL SENIOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Abilitați organizatorice
  • Abilitati solide de comunicare verbală și scrisă.
  • Abilități solide de rezolvare a problemelor.
  • Discretie si atentie la pastrarea confidentialitatii datelor.
  • Atentie la detalii.
  • Abilități foarte bune de comunicare
  • Proactivitate
  • Calificare in domeniul economic, de preferat specializarea contabilitate.
  • Un minim de 5 ani de experiență dovedită într-un rol similar.
  • Experienta in utilizarea programelor informatice contabile (ERP).
  • Cunoașterea legislatiei contabile si fiscale.
  • Competente solide in ultilzarea pachetului Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint și Outlook
  • Engleză - nivel avansat.

Descrierea jobului

Inregistrarea documentelor primare in programul de contabilitate: facturi servicii, mijloace fixe, deconturi cheltuieli
  • Inregistrarea in programul de contabilitate a tranzactiilor efectuate in casieria societatii
  • Inregistrarea extraselor bancare in programul de contabilitate
  • Tine evidenta creditelor si liniilor de credite, a dobanzilor si comisioanelor aferente, face inregistrarile necesare in programul de contabilitate.
  • Arhiveaza documentele justificative (facturi, bonuri fiscale, chitante, contracte, extrase bancare) pe care le proceseaza.
  • Initiaza platile de furnizori, salarii, taxe si alte plati, schimburi valutare, prin introducerea lor in sistemul electronic al bancilor partenere sau prin completarea ordinelor de plata pe hartie
  • Tine legatura cu bancile partenere pentru operatiunile curente
  • Tine evidenta si controlul asupra creantelor de incasat de la clientii societatiiPregateste diverse rapoarte solicitate de superiorul direct si legate de aria de activitate

Compania NIRAN a fost înființată în anul 1994, având ca principal segment de activitate
produsele selective și middle-market și acționând în calitate de distribuitor exclusiv pentru o serie de
branduri internaționale importante. Majoritatea brandurilor pe care le reprezentăm, printre care
Givenchy, Nina Ricci, Versace, fac parte în continuare din portofoliul nostru, după mai bine de un sfert
de secol. În prezent, NIRAN este Distribuitor Oficial și Exclusiv a peste 15 branduri renumite de
parfumerie și cosmetice.

Lucrul în care credem cel mai tare este că povestea noastră se referă la oameni care lucrează
împreună pentru a dezvolta noi idei și concepte care să valorifice ideea de “frumusețe” în viețile
clienților și cumpărătorilor noștri. Întotdeauna am fost ghidați de pasiunea pentru ceea ce facem și de
dorința continuă de cunoaștere, pe care echipa noastră cu gândire inovatoare o posedă. Echipa noastră
se află într-o continuă căutare a excelenței și profesionalismului.

Noi cultivăm și implementăm o cultură organizațională bazată pe valori precum: cunoștințele
fundamentate de-a lungul timpului și experimentarea într-un mod creativ și profund.

Iti doresti sa crestem impreuna? Te asteptam in echipa noastra!

Publicat 27 oct. 2021 Reactualizat 24 nov. 2021 Expiră 26 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos