Contabil Senior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Cunoștințe excelente în contabilitate și legislația fiscală;
- Experiența minimă pe o poziție similară – 2 ani;
- Abilități avansate în desfașurarea activităților;
- Studii superioare de specialitate;
- Cunoștințe de operare PC MS Office, Word, Excel, internet, la nivel avansat;
- Cunoștințe în operare în programe informatice de contabilitate;
- Bune abilități de diplomație și eleganța de comunicare, atât scrisă, cât și verbală;
- Bune abilități de organizare și planificare a sarcinilor.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- Coordonarea și asigurarea de desfășurarea în mod corect, legal și eficient a activității financiar-contabile a societății în conformitate cu principiile contabile, prevederile legale, dispozițiile interne și cerințele grupului;
- Contabilitate generală, întocmirea/verificarea evidențelor contabile, elaborarea balanțelor de verificare și situațiilor financiare anuale;
- Întocmirea registrelor și jurnalelor contabile obligatorii;
- Întocmirea situațiilor și rapoartelor specifice domeniului financiar-contabil;
- Întocmirea declarațiilor fiscale lunare, trimestriale și anuale;
- Gestionarea relațiilor cu autoritățile fiscale;
- Întocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea management-ului societății;
- Eventual suport în întocmirea documentelor gestiune, evidență financiară (banca și casa);
- Implicarea în derularea diferitelor proiecte din cadrul societății.

Beneficii:
- Un mediu de lucru flexibil, multicultural, orientat spre rezultate, specific unei companii inovatoare;
- Pachet salarial atractiv care reflectă responsabilitățile;
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă de profesioniști pasionați, atât din punct de vedere tehnic,
cât și din punct de vedere al afacerii.

Oceano is a B2B marketplace that empowers thousands of retail entrepreneurs in Central and Eastern Europe to access the best-fitted suppliers to stock their stores risk free, grow their businesses and become more efficient.

Our goal is to become one of the largest e-commerce project in Europe, based on Artificial Intelligence / Machine Learning.

Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 21 oct. 2021 Expiră 13 nov. 2021