CONTABIL SENIOR

IBB-HIB ROMANIA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Sa fie absolvent al invatamantului superior – financiar-contabil;
  • Sa probeze o vechime de cel putin 5 ani in domeniu, cuprinzand aspectele activitatii financiar-contabile;
  • Cunoasterea legislatiei fiscale, contabilitate financiara si de gestiune, productie si raportare;
  • Cunostinte bune de operare PC (Windows, Word, Excel);
  • Experiență de lucru intr-un ERP (lucrul in NEXUS reprezinta un avantaj);
  • Sa aibă capacitate de comunicare interactiva deosebita;
  • Sa cunoasca legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oameni;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);

Descrierea jobului

  • Asigura evidenta contabila completa, inclusiv partea de inchidere si bilant;
  • Verifica periodic sau ori de cate ori este nevoie fisele furnizorilor si clientilor si face punctaj cu acestia;
  • Completeaza si transmite formulare catre Institutul National de Statistica,
  • Intocmire declaratii si intocmire situatii financiare;
  • Tine evidenta cheltuielilor pe centre de cost si intocmeste rapoarte de profitabilitate lunare;
  • Intocmeste rapoarte financiare si situatii contabile solicitate de conducere;

Societate comerciala, cu activitate în domeniul construcțiilor civile si de drumuri, angajeaza CONTABIL SENIOR in departamentul Financiar Contabil.
Publicat 25 iun. 2021 Expiră 25 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos