Publicat 04 Iun 2021 | Reactualizat 20 Iun 2021 | Expiră 04 Iul 2021

Contabil senior

2 posturi

Candidatul ideal

  • Studii universitare (economice) finalizate;
  • Certificari in contabilitate – reprezinta un avantaj;
  • Experienta anterioara pe un post similar – minimum 5 ani;
  • Cunostinte operare MS Office;
  • Cunostinte limba engleza la nivel mediu;
  • Capacitate de sinteza si analiza, planificare, organizare si prioritizare a activitatilor;
  • Bune abilitati de comunicare (verbala si scrisa);
  • Capacitate de adaptare si relationare;
  • Experienta in utilizarea softul contabil Navision- reprezinta avantaj;
  • Atitudine pozitiva si proactiva.

Descrierea jobului

  • Asigura verificarea, inregistrarea si evidenta contabila a documentelor fiscale conform ariei alocate de superiorul direct (stocuri, venituri, mijloace fixe, salarii, etc);
  • Efectueaza si verifica componenta soldurilor pe fiecare cont;
  • Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului financiar, pregateste documente si diverse reconcilieri cu ocazia auditului financiar extern;
  • Verifica jurnalul de cumparari si jurnalul de vanzari;
  • Intocmeste declaratiile fiscale sau catre alte organisme (INTRASTAT, statistica);
  • Intocmeste diverse rapoarte solicitate de conducere sau de catre alte organisme;
  • Intocmeste analize si reconcilieri, verifica balanta lunara.

Sphera Franchise Group S.A. este un holding ce reunește sub umbrela sa companiile care operează în sistem de franciză brandurile KFC, Pizza Hut, Pizza Hut Delivery și Taco Bell în România, KFC în Republica Moldova şi KFC în Italia.

Contabil senior  -  SPHERA FRANCHISE GROUP SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles