Publicat 14 Iul 2020 | Reactualizat 11 Aug 2020 | Expiră 14 Aug 2020

CONTABIL SENIOR

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba calitati precum:
- responsabilitatea, autonomia, corectitudinea, atentia la detalii, meticulozitate;
- abilitati bune de comunicare cu colegii si celelalte departamente;
- rezistenta la lucru in conditii de stres date de termene limita si volum mare de lucru.
Se solicita:
- studii superioare economice definitivate;
- minim 5 ani experienta in domeniul contabil;
- cunostinte foarte bune ale pachetului Office (Microsoft Excel si Word)
- cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia din domeniul financiar - contabil.

Daca nu va provoaca lucrul zilnic cu cifrele, daca nu sunteti confortabil cu respectarea termenelor si nu apreciati comunicarea cu ceilalti, cat si rabdarea in relatia cu oamenii, inseamna ca nu vi se potriveste acest rol in compania noastra.

Descrierea jobului

Postul de Contabil Senior reprezinta o pozitie cheie in dezvoltarea si mentinerea unei legaturi stranse cu managementul companiei. Este implicat in mod direct in desfasurarea proceselor financiar - contabile ale firmei, rolul sau fiind esential in buna derulare a activitatii.
Responsabilitati:
- organizeaza si gestioneaza contabilitatea, conform legislatiei in vigoare;
- intocmeste si opereaza documentele de salarizare (pontaje, centralizatoare, declaratii fiscale etc);
- intocmeste toate declaratiile lunare, trimestriale, semestriale si anuale ale companiei si le depune la organele fiscale competente;
- intocmeste bilantul semestrial si anual al companiei;
- este permanent informat asupra schimbarilor din legislatia financiar - contabila si fiscala;
- pregateste rapoartele financiare solicitate de superiorii sai.

Beneficii:
- oferim un echilibru intre munca de acasa si interactiunea de la birou cu colegii
- logistica necesara unei bune desfasurari a activitati: telefon, laptop / PC etc.
- bonuri de masa
- training in functie de nevoile identificate
- masaj la birou

Companie privata cu extindere la nivel national, care presteaza servicii medicale de specialitate, cu peste 450 de angajati in Bucuresti, cat si in marile orase din Romania. Serviciile de top prestate ne-au adus in pozitia de a fi lider de piata in activitatile derulate.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

CONTABIL SENIOR  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles