de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Contabil senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii economice ( de preferinta, sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune) ;
- Experienta minim 3 ani in domeniul activitatii financiar-contabil;
- Cunoastere operare PC - MS Office -nivel avansat
- Cunoasterea programului de contabilitate Clarvision constituie un avantaj
- Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;
- Capacitate de organizari si planificare
- Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;
- Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate;
- Excelente abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

- Evidenta stocurilor , introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
- Verificarea stocurilor pe fiecare magazin in parte, identificarea si corectarea inadvertentelor;
- Evidenta gestiune: intocmire note de intrare receptie,verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie;
- Emitere facturi catre clienti.
- Inregistrarea facturilor externe in programul contabil;
- Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil.
- Analiza si statistica produselor vandute;
- Evidenta nir-urilor si a bonurilor de consum;
- Supravegherea si verificarea stocurilor de marfa si descarcarea de Gestiune;
- Inventarierea stocurilor aleatoriu si introducerea inventarelor in sistemul contabil;
- Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii si punctaje cu acestia;
- Inregistrarea extraselor bancare;
- Intocmeste corect / la termenele stabilite, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
- Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari,intocmirea deconturilor de cheltuieli;
- Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/semestru/an (rapoarte strict legate de obiectivul postului).

Societate de contabilitate aflata pe piata din 2011 cu o echipa aflata in dezvoltare. Societatea este afiliata cu firma de avocatura CHSH.
Societate acreditata CECCAR, membra CEO Clubs.
Gp-Tax are un portofoliu variat de clienti avand 70% din clienti societati cu capital strain: austriac, danez, german, american.

Expirat
Contabil senior  -  GP -TAX & Accounting SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles