Publicat 29 Ian 2019 | Expiră 06 Feb 2019

Contabil senior

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • A lucrat minim 5 ani intr-o pozitie similara de preferat intr-o companie de productie
  • Are studii superioare economice
  • Cunoaste bine legislatia in vigoare privind domeniul financiar-fiscal si contabil
  • Abilitati de rezolvare a problemelor ,capacitate de analiza si sinteza
  • Atentie la detalii si asigura acuratetea inregistrarii operatiunilor
  • Abilitati foarte bune de comunicare, organizare, planificare si atentie la detalii
  • Este utilizator experimentat Microsoft Excel si Word
  • Deschis si provocat de oportunitatea implementarii unui nou ERP
  • Este o fire optimista si are o atitudine pozitiva.
Sa cunoasca limba engleza la nivel conversational

Descrierea jobului

  • Verifica reflectarea documentelor în contabilitate și efectuarea la timp a operațiunilor derulate
  • Raspunde de inchiderile lunare, depunerea declaratiilor lunare/ trimestriale/ anuale
  • Verifica evidentele contabile, reconcilierea soldurilor lunare si intocmirea balanței lunare
  • Verifica plățile la furnizori și încasările de la clienți
  • Intocmeste / verifica jurnalele de vanzari si cumparari si registrele contabile si fiscale obligatorii
  • Mentine evidenta mijloacelor fixe din patrimoniu, urmarirea amortizarii acestora si reconcilierea cu conturile contabile
  • Asigura si raspunde de elaborarea si depunerea raportarilor financiare si fiscale ale societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare (impozit pe profit, TVA, impozite locale, contributii salariale, etc.);
  • Acorda suport pe timpul derularii controalelor fiscale
  • Organizeaza, conduce și controleaza inventarierea generala anuala a patrimoniului
  • Asigura legatura cu autoritatile statului din domeniul fiscal si asigura suport pe probleme de fiscalitate ori de cate ori activitatea implica aspecte relevante
  • Ofera suport managementului companiei in procesul decizional oferind informatiile necesare specific domeniului financiar-contabil
  • Raspunde de intocmirea raportarilor statistice (inclusive intrastat)
  • Raspunde de intocmirea declaratiilor la Fondul de Mediu

RAP Confectionery s-a infiintat in 2009 ca partener de productie pentru Mondelez. RAP Confectionery produce batoane extrudate, jeleuri, bomboane de pom si caramele invelite in ciocolata. Face parte din RAP Group, un conglomerat de firme specializate in dezvoltarea si proiectarea de echipamente si tehnologii pentru industria alimentara, chimica si farmaceutica. RAP Confectionery s-a dezvoltat rapid si produce astazi pentru Mondelez, Kandia, Auchan, Metro si Carrefour.

Expirat
Contabil senior  -  RAP Confectionery

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles